Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 120kg felett 4D ultrahang...

120kg felett 4D ultrahang Szegeden?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25+6napos várandós vagyok, sajnos elég nagy túlsúllyal. 120kg+ vagyok, viszont szeretnék elmenni 4D ultrahangra Szegeden, szerintetek van értelme vagy hagyjam inkább, és törődjek bele, hogy a kisbabámról nem lesz ultrahang képem? Államiban csinálom végig a terhesgondozást, sajnos a klinikán nem adnak uh képet, a terhesgondozóban pedig még csak a monitort sem látod..mondjuk utóbbi időben a klinikán sem...

2023. szept. 23. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Most bizonyára letépik a fejemet, de mindharom terhességem alatt 120+ kg voltam. Soha egy nőgyógyász se mondta, hogy nem csinálna, mindhárommal voltam még magzati szívultrahangon is, 4D-n is. Sajnos nem szegedi vagyok, de nekem nem mondták, hogy a súlyom miatt nem lehetne. Olyan volt, hogy a 12. heti genetikain csináltak hüvelyi uh-t is, de később csak sima hasik volta és szépen látszott rajtuk minden.

Szerintem hajrá, válassz egyet és menj nyugodtan!

2023. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és a bíztatást!

Az egyik magánrendőről olvastam, hogy sajnos a doktor úr szeret kekeckedni a túlsúlyos kismamákkal, hogy emiatt nem látszódik semmi. Emiatt bátorkodtam inkább feltenni ide egy kérdést. A 12hetes genetikán jól látszódott minden, a 20hetesen kicsit homályosabban, de kivehető volt minden. A neme miatt kellett csak a hüvelyi uh, hogy látszódjon rendesen, de azt is meg tudta mondani a doki, hogy kislány, mondjuk mi már tudtuk, mert prena tesztet csináltattunk, és ott vérből már megmondták, hogy kislányunk lesz :)

2023. szept. 23. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a sima állami gépeken el tudják végezni a vizsgálatokat, akkor egész nyugodtan mehetsz 4D-re is. Sokkal jobbak a gépek, szerintem nem akadály a súlyod.
2023. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan menj el 😊

Ha ez segit, en ugyan nem voltam tulsulyos terhesen, de nekem tenyleg nincs egy db normalis uh kepem se a kisfiamrol.

Pontosabban keszultek, persze, maganba jartam es az orvosnak volt 4d-s gepe is, de mellso fali mehlepenyem volt, a kisfiam mindig belefurta az arcat es meg azt is mind a 2 kezevel takarta. Minden egyes uh-n, szulesig.


Az istennek nem lehetett onnan kimozditani, szoval erdekes kepek keszultek 🤣🤣

2023. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon cukik vagytok, köszönöm! 💝


Akkor mindenképp elmegyünk :)

Na igen, ez kimaradt, hogy nekem is mellsőfali a lepényem, remélem a kislányunk nem akarja beledörgölni végig az arcocskáját :)

2023. szept. 23. 14:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok javasolni (ennek semmi köze a súlyodhoz), hogy ezen ne akarj spórolni, és az időt se spórold meg, amíg utánanézel helyeknek, mert iszonyatosan nagy minőségbeli különbségek tudnak lenni. Sajnos én volt, ahol megjártam. A babamamatudakozóban pl. nagyon hirdeti magát egy 4d ultrahangos, nem is kifejezetten olcsón, de ilyen "törzsvásárlói akcióval", és borzasztó nagy csalódás volt. A gép valami katasztrofális képeket csinált, nagyon csalódottak voltunk a férjemmel, és a végén épphogy ki nem lettünk tessékelve. Míg egy kicsit drágábban elmentünk a Delfin ultrahangba, ahol elég jó gép van, és csodaszép képek készültek.
2023. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sikovanyeczre gondolsz gondolom, nem kekeckedik a túlsúlyos kismamákkal, csak elmondja, hogy erősen befolyásolja az uh-kép minőségét a túlsúly. Ez egy tény, minden genetikai vizsgálaton aláírod. Ettől még sikerülhet jó kép, mert sok más tényező is befolyásolja, csak nem kell csodálkozni, ha mégsem lesz olyan szép.
2023. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el szerintem is
2023. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es, igen rágondoltam

Akkor valószínűleg nem így jött le azoknak a kismamáknak, akik panaszkodtak róla emiatt. Mondjuk a klinikán Bitó doktor úr is hasonló, de vele is elhülyéskedtem ezt a részét, hogy persze, könnyebb átugrani, mint megkerülni, utána nem mondott emiatt semmit, viszont utána nagyon is kedves volt, gondolom örült, hogy nem hisztizek ezen be, ami nyilvánvaló.

Egyébként pont Sikovanyeczhez húz jobban a szívem, mert egyébként ettől függetlenül csak jókat hallok róla

2023. szept. 23. 16:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam nála többször, én is túlsúlyos vagyok, szerintem a kismamák reagálták túl, mert számomra abszolút nem volt bántó, amikor/ahogy mondta, hogy a túlsúly miatt nem sikerülnek olyan jól a képek. De tisztában vagyok a túlsúlyommal, meg hogy fogynom kéne. De ettől függetlenül lettek teljesen jó képek is.
2023. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!