Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Stresszre valami tipp?

Stresszre valami tipp?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, és nagyon sokat stresszelek, idegeskedek, többnyire minden ok nélkül. Attól is nagyon félek, hogy el fogok vetélni. (A doki azt mondta, hogy minden oké vele, tehát nem lenne okom aggódni, de mégis aggódom és idegeskedem)

Hogyan tudnám megnyugtatni magam? A stressz nagyon kihat a magzatra?


2023. szept. 30. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmanként mindenkinél adódnak stresszes helyzetek, azzal nincs gond.

Viszont a tartós és súlyos stressz nem tesz jót neked sem és a babának sem.

A vetéléstől való félelmet később majd felváltja a koraszüléstől való félelem. Ez a fajta stressz testi tüneteket is produkálhat pl.: alhasi görcsök.

Nekem így volt, mindkét terhességemnél. Tapasztalatból mondom, ezt kezelni érdemes pszichológussal.

2023. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyi, hogy facebookos babavárós csoportokat hanyagold!

Nekem ott csomó rossz példa volt (vetélés, halva születés, súlyos fejlődési rendellenesség miatti terhesség megszakítás, stb.)

Ezeket olvadgatva még jobban ráparáztam a dologra.

Szóval ne lépj be semmi ilyen csoportba!!!

1-es voltam

2023. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele. Aztán ahogy haladtunk előre a terhességben úgy nyugodtak meg. Amikor pozitív lett a tesztek már akkor beszéltem hozzá. Most azt hagyjuk hogy sokak szerint nincs értelme.

6,5 hónapos a kislányom.:)

2023. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első terhesség alatt mindenki nagyon stresszel ,aki azt mondja hogy nem szerintem hazudik :)

Magnézium sokat segít mert ilyenkor a baba is elszívja es ugye a magnézium hiány is stresszhez vezet,ingerlekenyebb lehetsz tőle.

2023. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességnél stresszlabdát nyomkodtam egész nap. :D
2023. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magnéziumra szükség lesz azt elkezdheted szedni.

Nekem az első terhességem missed ab-vel végződött nem megijeszteni akarlak csak hogy gondolhatod mennyire izgultam mikor legközelebb sikerült (ja és lombik, szóval nem is volt egyszerű menet) de rájöttem hogy nem szabad semmit sem olvasgatni főleg nem rémtörténeteket.

Nagyon pozitívan álltam hozzá és a 12.heti genetikai vizsgálat után nyugodtam meg teljesen.

Ne aggódj,pihenj és figyelj/vigyázz magatokra!

2023. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Relaxációs gyakorlatok, mindfulness, meditáció segíthetnek.
2023. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!