Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés - ez a 120...

Cukorterhelés - ez a 120 perces érték még rendben lehet? Éhgyomri vércukor 4.6, 120 perces pedig 7.0.

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy hivatalosan 7.8-tól van baj, de van ismerősöm, akit már valamivel alatta is diétáztattak. 7.0 még rendben van vajon? Dokimhoz csak jövő héten megyek.

Kíváncsiságból előkerestem előző két terhességem alatti értékeket és ott a terhelt érték kisfiamnál 4.9, kislányomnál 5.8 volt, ezért tűnik nekem a 7.0 picit soknak (?). Apukám cukorbeteg, más rizikótényező nincs, súlyom rendben van (55 kg/164 cm most a 25. héten).


Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.



2023. okt. 2. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosfüggő, valaki nem foglalkozik vele, valaki a diabetológiára küld, vagy azt mondja, hogy figyelj oda az étkezésre.


Utóbbi mondjuk mindenkinek tanácsos, de arra is figyelj, hogy vigyél be elég szénhidrátot (sokaknak a zöldség+hús jut eszébe az egészséges étrendről, terhesen önmagában kevés ennyi szénhidrát). Ha biztosra akarsz menni, vegyél mérőt és mérd a vércukrod étkezés után 1 órával szúrópróbaszerűen. Ha 7 körül vagy fölötte mérsz, akkor sűrítsd be a méréseket. Ha heti töbször 7 fölötti vagy a közelében van, konzultálj az orvosoddal, ha nem foglalkozik vele, konzultálj magán diabetológussal.

2023. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derjaderja ***** válasza:
47%
Én 7,0s 120 perces értékkel heteken belül cukorbeteg voltam, majdnem inzulinra kerültem.
2023. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7,2 volt, nem volt utána semmi problémám. De akkor ezek szerint ez szerencse kérdése.
2023. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, ezek szerint vegyesek a tapasztalatok!

Derjaderja, miből derült ki, hogy rosszabbodott később? Újra terheltek vagy lett valamilyen tüneted?

2023. okt. 2. 18:32
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
49%

Mértem, de éreztem is, hogy kimelegszem és elkábulok, ha cukrosat eszem.

A 60 perces értékeit voltak magasak, az éhomi és a 120 jók voltak (ha nem kezdtem volna diétát, később biztos azok is rosszak lettek volna).

A 60 perces értéknek (vagy amelyik a legmagasabb, lehet hogy inkább 30-45 perc alatt a cukorcsúcs 7 alatt kell lenni.

Nekem diéta nélkül 7-8 extrém esetben 9-10 volt.

Szigorú diéta mellett, diabetológus felügyelettel aztán nagyon jól voltak már.

Elvileg megfelelő diéta mellett két alkalommal mért 7 feletti 60 perces értek már inzulin indikáció.

Van szülész/dietetikus aki lazább, ők esetleg 8ig feledkezik, de nem tovább és nem rendszeresen.

2023. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Első terhességemnél 7.8, másodiknál 7.6 lett a 120percesem. Semmi teendőm nem volt vele, semmi bajunk nem lett.
2023. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek! Szerintem egy cukormérőt beszerzek, azzal biztosan nem ártok, illetve meglátom, mit mond az orvos.

(Én minden választ hasznosra értékeltem, nem tudom, miért lett az utolsó kettő lepontozva).

2023. okt. 2. 21:08
 8/9 Derjaderja ***** válasza:
68%

Mert a szakmai irányelvek változtak (szigorodtak) ebben a témában, és ezért nem homogén az emberek véleménye, ne aggódj a pontokon.

Figyelj a cukrodra, számtalan korai és késői szövődménye hajlamosít, és hosszú távú hatása van a gyereked anyagcseréjére is. De lehet, hogy Neked pont rendben lesz és semmi gond nem lesz az értékekkel. 60 percesek nagyon fontosak.

2023. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csodálkoztam is, hogy most nem néztek 60 perces értéket, mert előző két terhességemnél még nézték azt is.
2023. okt. 3. 08:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!