Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség jellemzői öröklődn...

A terhesség jellemzői öröklődnek anyáról, lányra?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 07:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez mit jelent pontosan? :D

Ha arra gondolsz, az én és az anyukám terhessége és szülései is teljesen mások voltak, mint az enyémek. Neki pici hasa volt, nekem hatalmas, neki nagyon megnőtt a melle, nekem alig, ő nem lett csíkos, én igen, ő nem hányt, én 4 hónapig, ő nem bírt aktív lenni a végén, én 40. héten is még szaladgáltam, ő átlagos ideig vajúdott, én eggyel extrém hosszan, eggyel meg a szülőszoba ágyig nem jutottam el.

2023. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Ideális esetben egy lány örökli az anyjától, hogy van méhe, petefészke, petevezetője stb.

Viszont a terhességhez egy dolgot biztos nem tud örökölni: spermiumot.

2023. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a kérdést dejtsd már ki, kérlek
2023. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a lánynak olyan a terhessége, mint az anyukájáé volt. Pl. A lány 19. Héten érzi a rugást, az anyukája is 19. Érezte az első magzat mozgást. A Lány 36 évesen szülte a harmadik gyerekét, a lány anyukája 36 évesen szülte szintén az utolsó gyereket.
2023. okt. 5. 08:05
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Hát nálunk semmi összefüggés
2023. okt. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

A szülés éve szerintem abszolút nem füg össze, ott a két fél genetikai adottságán kívül rengeteget számít az akarat is, tehát ha anyukám 30 évesen szülte az első (és egyben utolsó gyerekét), attól én még lehet, hogy 30 évesen az apajelöltet sem találom meg, vagy még az anyagi helyzet megteremtésén fáradozunk, így még a próbálkozásog se jutunk el.

A többire van esély tapasztalatom szerint, például anyukámnak sem voltak rosszullétei, nekem sem, neki is óriási hasavolt, nekem is átlagnál nagyobb, nála is volt terhességi cukorbetegség, nálam is stb.

De ugye a 2. pont az ellenkezőjét írta, szóval ez sem törvényszerű (bár több "tudományosabb" cikkben olvastam, hogy elég nagy az esély, hisz a "női dolgokat" általában csak az anyukájától örökli egy nő).

2023. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
Persze, fiatalkoromban az egyik barátnőmet második randin úgy megtöcsköltem, hogy még az unokája is terhes lesz. 😂
2023. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

JELLEMZŐI,

Ott van a kérdésben emberek, értő olvasás…

2023. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

8 Korrigálva lett akérdés. Eredtileg úgy hangzott: "A terhesség öröklődik anyáról, lányra?"


De tudom, egyszerűbb simán hülyének nézni a többit, mint ésszerű magyarázatot találni a nem ideillő kommentekhez.


Én pl., ha egy komment nem passzol, gondolom, hogy esetleg nem olvasott figyelmesen. Ha már 2-3, akkor vágom, hogy nem hülye mind.

2023. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hogy tudna "öröklődni", amikor egy nőnek se egyforma minden terhessége? Úgy érted, olyan lesz, amiből az az adott lány született? Nem, úgy sem.
2023. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!