Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan még hogy gátvéde...

Létezik olyan még hogy gátvédelem?

Figyelt kérdés

Azt kell kérni hogy csinálják vagy normális esetben természetes!!?

Mert 4.babánk lenne és ugye eléggé meg van tépázva odalent és nagyon nem szeretném hogy vágjanak !!’


2023. okt. 6. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Nekem egyszer sem kellett kérni, két kórházban volt alap. De (sajnos) ez kórházfüggő, és persze az helyzettől is függ.
2023. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Én most szültem 7 hete. Az orvos győzködött, hogy meg tudjuk oldani gátvédelemmel, ha azt csinálom, amit kér. Valami olajjal kenegettek,nem tudom, mi volt pontosan. Én önkívületben azt mondogattam, hogy az se érdekel, ha vágnak, csak jöjjön már ki a gyerek. Végül sikerült gátvédelemmel és nagyon hálás vagyok érte, mert semmi kellemetlenség nem volt szülés után, semmiből nem kellett felépülnöm, csak aludtam egyet és kész, ki is hevertem a szülést. De az tény, hogy az orvosok nagy része imád gátmetszést csinálni.
2023. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Bátor vagy, hogy már a negyediket szülöd. Gát védelem, mai napig van és létezik
2023. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem biztos hogy jobban jársz. Egy rosszul sikerült gatvedelem rosszabb mint a negyedik vágás. Szobatarsam,igaz "csak" harmadik baba,de megpróbálták a gátvédelmet..végül kis túlzással tokától bokáig repedt...valszeg orvosa meg szülésznője válogaja,máshol lehet jobban járt volna, de ugye erre meg nincs ráhatásod,ki -vagy ki nem- vág vagy véd.

De megértelek. Nekem még "csak" egy van, hét hónapos,de a mai napig érzem ha front van. Ennyi csak a bajom vele,nekem az irgalmatlan aranyér ami szülés alatt lett,sokkal rosszabb.erre sajnos nem hiszem hogy van védelem,de ha van,akkor okositsatok ki.

2023. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno a szülőszobán mondtam a szülésznőnek, hogy szeretném megpróbálni a gátvédelmet, olajat is hoztam hozzá. Használta, maszírozgatta, stb., én úgy éreztem, hogy mindent megtesz, de végül az utolsó pillanatban azt mondta ő úgy látja nem fog menni és ő inkább a vágást javasolja, de nekem kell rábólintani természetesen. Nyilván bólintottam, jött a doki és vágott. Mellette repedtem is, szóval nem akarom tudni mi történt volna, ha nem vágnak.

Szerintem az a legfontosabb, hogy a szülésznővel beszéld meg mit szeretnél, ő látni fogja a legvégén, hogy van-e esély a gátvédelemre, vagy sem.

Egyébként részemről abszolút nem volt borzasztó. Egy állandó feszítő érzés volt a helyén, semmi egyéb. A repedés nehezebben gyógyult valahogy sokkal és az égett is. Nekem aranyerem is volt egy darabig, de szerencsére az is gyorsan elmúlt utána.

2023. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki kedves válaszát!!
2023. okt. 6. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik, én nem is kértem, hanem automatikusan csinálták. Az egyiknél szóba sem került, hogy legyen-e, csak amit szükségesnek láttak, abba kellet beleegyeznem. A másodiknál nem is lett volna rá idő, de megoldották anélkül. Mindkétszer rutinos szülésznőt fogtam ki.
2023. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van. Normális kórházban első szülèsnél is gàtvèdelem van.
2023. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Első szülésnél,alkalmazták is mègis vartak utána nem is tudom vágtak e!

Második babámnál repedtem mert nagy volt a baba!

Harmadiknál nemtudom mi történt mert nem emléxem ,az tuti hogy varratszedésre mentem ,ez 9 éves!

Most meg mivel 41 leszek jó lenne ha nem kéne vágni varrni

2023. okt. 6. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!