Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt elmondanátok a...

Próbaidő alatt elmondanátok a terhességet?

Figyelt kérdés
A próbaidő végén leszek kb. 12 hetes, a genetikai UH még pont nem lesz meg addigra. A szerződés aláírás előtt is itt dolgoztam már egy jó ideje, mint gyakornok. Rossz érzés lenne titkolózni a végéig, de ha rosszul fogadják, akkor még rosszabb lesz ha kirúgnak:( Nem ez volt a terv, de tervezett baba, csak nem tudtuk, milyen hamar sikerül majd.
2023. okt. 8. 09:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Majd biztos megkapod, hogy kicseszés lenne a munkáltatóval szemben titkolózni.


De. Nézzük már reálisan. A munkáltató csakis a saját érdekeit nézi. 100-ból 1 munkáltató tartana meg, ha őszintén elmondod.

Szóval a 2 legvalószínűbb opció, hogy:

1) Elmondod, és nem hosszabbítanak

2) Nem mondod el, hosszabbítanak és majd akkor küldenek el, ha visszamennél gyerek után.

(Esetleg 3. opció, hogy utána is csak határozottat kapsz.)

A te és a gyereked érdekét kell nézni, nem azt, hogy a munkáltatónak mi a jó. Akik szerint abból meg lehet élni, hogy most munka nélkül maradsz, aztán csak GYES-re leszel jogosult, de cserében veregetheted a vállad, hogy nem toltál ki szegény munkáltatóval, megnézem, ugyanezt tennék-e.


A baba már úton van, azon már felesleges vitázni, hogy jobb lett volna határozatlan szerződéssel belevágni a családalapításba. (Én ezt vallom.)

2023. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
6%

"Nem ez volt a terv, de tervezett baba, csak nem tudtuk, milyen hamar sikerül majd."


???


Mi van? Minek vállalsz gyereket, ha hülye vagy?


Nem tudod, hogy lesz a gyerek, hogy ha dugtok, már egy alkalomból is lehet gyerek?

2023. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Van egy betegségem, ami miatt az orvosok azt mondták, lehet, hogy nem lehet természetes úton gyerekem... vagy ha igen, sok idő. A betegség pedig idővel egyre romlik. Ezért döntöttünk úgy, hogy ha már jöhet, akkor onnantól nem várunk. A helyzet csak ebből a szempontból nem ideális. De még mindig inkább egy kínos szituáció, mint hogy a munkahely miatt várjunk a próbálkozással úgy, hogy az orvosok szerint minden hónap számít...
2023. okt. 8. 13:47
 14/24 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem írtam, hogy elsőre sikerült. Csak nyilván nem lehet előre tudni, hogy fél év, vagy két év alatt sikerül. Ahhoz képest korán, amit hittünk... De a kérdést nem azért írtam ki, hogy ítélkezz ismeretlenül, a helyzetről semmit sem tudva. A többieknek köszönöm szépen a normális választ!
2023. okt. 8. 13:51
 15/24 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen helyzetben még nem mondanám el. Szerintem fontosabb, hogy neked legyen munkaviszonyod, amikor szülsz, a munkáltató másodlagos. 12 hetes terhességet amúgy sem feltétlenül híresztel még el az ember. Egyébként ha határozott időre vesznek fel és nem mész el korán táppénzre, akkor nem bukik rajtad vészesen sokat a munkáltató.
2023. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
Lehet itt jönni a lelki maszlaggal,de a munkáltató is csak saját magát nézi. Ha ki kellene rúgnia azt is mosolyogva megtenné. Úgyhogy én se mondanám el ebbe a helyzetbe.
2023. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell elmondani. A 12 hetes genetikai UH előtt aki 10 éve dolgozik ugyanannál a cégnél még az se mondja el, ebben semmi követni való nincs, főleg ha nem akarsz rögtön táppénzre menni, hanem dolgozol ameddig csak bírod.


Az alkalmassági vizsgálatnál meg egyrészt nem kérheti számon senki, hogy ki mikor csinál teszet, másrészt ott nyugodtan elmondhatja az orvosnak hogy terhes, ez egészségügyi adat, az orvoson kívül senki se tudhatja meg.

2023. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 NTBS ***** válasza:
78%
Én férfiként azt tanácsolom ne mond el, ha eddig nem tetted.
2023. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Akik hazugságra bíztatják, ugye ti se várjátok el hogy a munkáltató korrekt legyen veletek szemben igaz?


De igazatok van, ne mondja el, milyen jó lesz neki nagy hassal a munkaügyi bíróságra járni, meg fizetni a perköltséget:-)

2023. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek kéne a kérdezőnek munkaügyi bíróságra járni, meg perköltséget fizetni, utolsó?
2023. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!