Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely magzati korban végzett...

Mely magzati korban végzett ultrahang eredményekből derül ki a törpenövés?

Figyelt kérdés

Hátha tudtok segíteni,vagy hallottatok hasonlót.33 hetes kismama vagyok.

Nem volt problemamentes a terhessegem sajnos.Félidőnél kiderült,hogy kevés a magzatvíz.

Voltam genetikusnál,vett mintát a magzatvízből.Genetikai rendellenesség nem derült ki.

Magzati szív uh rendben.

Sajnos adatokat most nem tudok mondani,de a szonográfus ráirta a leletre,hogy a sípcsont kisebb mint kellene.Annyit tudok hogy 0,7 mm az elterés a combcsont és a lábszár között.A combcsont is lemaradásban van,de súlyban is 2 héttel le van maradva,amikor is kevesebb volt a magzatvíz ugye.

De az egyik orvos azt mondja hogy gyarapszik,növöget,a lemaradás meg van.

A másik meg azzal célozgat,hogy lehet törpenövésű lesz.

Eszem megáll.

Genetikai rendellenességekben kijött volna ha tenyleg ez a helyzet vagy sem?

Ez már csak akkor derúl ki ha megszületik?

Teljesen ki vagyok



2023. okt. 11. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék fia törpenövésű. Nála úgy 1 éves korára vált biztossá, hogy az.
2023. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es az ultrahangon láttak neki valami eltérőt vagy tenyleg csak 1 evesen?Borzalom.
2023. okt. 11. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Uh-n nem lázszik. Nálunk szintén családban unokatesóm gyerekénél volt ez gyanú. Ott az volt, hogy 3 éves koráig vártak, hogy az-e vagy sem. Elvileg azután könnyebb diagnosztizálni. Végül nem lett az, csak nem egy magas csajszi :)


De nálatok is lehet hogy csak sima IUGR vagy genezikailag alacsonyabb lesz.

2023. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Uh-n nem láttak semmit.

1#

2023. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Uh-n végig kisebb,mióta kevesebb volt a magzatvíz,de fejlődik,nől.Csak az egyik orvosban felmerült ez is.

És ha tenyleg az lesz szegénykém?Teljesen ki vagyok borulva.Annyi vizsgálat és ennyi...

2023. okt. 12. 05:06
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom,hogy létezik-e drága magyarországi vagy külföldi szürővizsgálat ez ellen.de kevés magzatviz a baj,de kevés magzatvized nem biztos hogy az van.megszületik baba utána derül ki csak.
2023. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!