Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hogy lehet...

Terhesség alatt hogy lehet halálesetet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Meghalt az édesapám, én pedig most kezdem a harmadik trimesztert. Hogy lehet ezt feldolgozni? Babának se akarok ártani.
2023. okt. 12. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan úgy, mint nem terhesen. Mégis mi az összefüggés?

Nyilván nem alkoholba vagy nyugtatókba kell belefolytani az ember bánatát.

Szépen kisírni magad, ha kell akkor pedig egy pszichológust felkeresni.


Nekem a nagymamám halt meg a terhességem alatt, aki felnevelt.


Részvétem.

2023. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem halt még meg senkim eddig, így nem tudom egyébként sem mi a normális és mi nem feldolgozás ügyileg. Viszont most különösen félek ennek átadni magam, mert nem akarok ártani a babának sem...
2023. okt. 12. 21:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyásszal mit ártanál neki?
2023. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nagyban segített, hogy a kialvatlanságtól világomat nem tudtam és a vadi új teljesen ismeretlen feladat teljesen lefoglalt - papámat temettem 1,5 nappal a szülés előtt, születésem óta vele éltem és az utolsó 5 hónapjában a szomszéd szobában haldoklott és halt is meg.

Amúgy szerencsés vagyok, eddig bárkim halt meg másnap már olyan volt, mintha csak a képzeletemben léteztek volna

2023. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Igaz nem terhesség alatt, hanem már megvolt a baba, de nem omolhatok össze. Hiszen számít rám a család.

Persze ettől még ha úgy érzem sírok, beszélek róla. Amúgy sem vagyok annak a híve hogy el kell nyomni az érzéseket. Plusz emlékezek rá. Régi dolgokra, amiket együtt csináltunk, miket mondott, vagy épp a rosszabb eset hogy miért nem mentünk többet, miért kellett így lenni. A miertek soha nem jók...

Ártani nem fogsz.

2023. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem us a nagymamám halt meg akinél minden hétvégén ott voltam, mindig ő vitt szliba aztán vigyázott rám szóval egy második anya volt.

A terhességem titkoltam ugyanis karácsonyi meglepetésnek szántam és nem sokkal ünnep előtt szombaton volt megbeszélve hogy lemegyünk. Lélekben már elképzeltem ahogy a hasam simigatja hogy mennyire fog örülni. Előtte hét vasárnap meghalt...

1 hétig zokogtam és nem aludtam szinte semmit. Rossz volt de nem tudtam mut csinálni. Annyit tudsz tenni, hogy eszel viszonylag normálisan. Sírd ki magad nyugodtan.

2023. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%

Nekem az imádkozás segített. Nem vagyok nagyon vallásos, és kb. öt éve voltam utoljára templomban.


De az az érzés, hogy ez nem az én hibám, nem az én felelősségem és áldozat sem vagyok, mert valaki céllal adta ezt a feladatot, az segített.


Szerintem a legrosszabb, ami történhet, hogy úgy éled meg, mint rád mért csapás, mert akkor a legnehezebb normálisan funkcionálni a hétköznapokban. Ha így érzed, akkor mindenképp próbálj meg segítséget kérni.

2023. okt. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Sird ki magad, és emlékezz az elhunytal közös szép emlékekre. Pszichológus, család tag, templomba menni segít fel dolgozni. Sajnos sok ilyen van, hogy a kismama nagy szülei meg halnak a szülés után, szülés alatt, terhesség alatt. Kisbaba a pocakodban, legyen a támaszod
2023. okt. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem a nagyszülőm, hanem az apám, kicsit más. Főleg, hogy végig néztem a haláltusáját és nekem kellett kezelni a végstádiuma alatt terhesen, mert sem a kórház sem a hospice nem fogadta.

6 órát vártam a holtteste mellett mialatt kijött a hullaszállító.

2023. okt. 13. 08:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, kérdező. :(((

Nálunk apukám halála után nem sokkal fogant a fiunk, épp a halálának első évfordulója körül fog születni.. Engem is elkísér a gyász..

Azt hiszem, a nehezén már túl vagy, ne félj attól, ami ezután jön, már megküzdöttél a legnehezebbel. A babavárás amúgy nagyban megkönnyíti a mindennapokat, egyre inkább a babára fogsz koncentrálni, és egyre kevésbé apukádra. Kitartás!

2023. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!