Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 25 hetes kismama vagyok a második gyermekünkkel. Elsőnél nem volt baj a cukorral de most sajnos 9.5 lett terhelés után.

2 hetente kell mennem a cukorgondozóba tesztebédre+ diéta egyelőre. Meglátjuk ez elég e.

Azokhoz szólna a kérdésem akiknek sikerült kordában tartani a diétával, hogy minden rendben volt-e a terhességgel illetve a szüléssel?

Illetve olyan példa is érdekelne akinek bajt okozott a terhességi cukor.



2023. okt. 15. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szigorú grammpontos diétaval, minden étkezés utáni méréssel rendben volt. Így is időnként volt kiugró érték.

Ha azt követtem volna, amit a szakrendelésen mondtak, aligha lett volna rendben. Szetintük mehet a fehér zsemle, tej..stb.

Bentfekvés alatt mézes (!) kenyeret kaptam cukros menüként.

2023. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
E miatt kellett befeküdnöd?
2023. okt. 15. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne lenne rendben? A valódi cukorbetegek is egészséges gyereket szülnek, ez a pár hétig tartó terhességi cukor semmi ahhoz képest.
2023. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Terhességi cukorbetegség facebook csoportot ajánlom. Le van írva egy csomó minden, amit ha elolvasol és betartasz, akkor azzal segítesz magatoknak a legtöbbet. Nálunk minden rendben volt a gyerekkel is, és velem is. Lassan időszerű másodjára is a cukorterhelés, ha megint gdm lesz, újraolvasok mindent.
2023. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Irj privát
2023. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem elég volt a diétát tartanom, de kis súlyú (iugr) babám született, sürgősségi császárral.
2023. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
(én bár épp a határon voltam, de 180ch diétát írtak elő, hát nem ment, mivel alapból alig van olyan dolog amit megeszek... Makk egészségesek lettek a gyerekeim, a másodikkal inzulint is kellett szúrnom, bár csak a protokoll miatt és ez miatt is indították őt)
2023. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jók az értékeid, diétával kordában tartható. Ez nem indok a kórházba kerülésre, max ha nagyon magas a cukrod. Cukros ok rendes babát szülnek ha kezelve van, igen akár hüvelyi úton is.
2023. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!