Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy ugyanolyan...

Lehetséges, hogy ugyanolyan aktív a baba a pocakban a kedély javító bevétele után is? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés

Kérlek, ne kövezzetek meg! Sok sok év lombik után jött össze a baba nálunk és bevallom, nem voltam elég erős, hogy szakember segítsége nélkül ezt a sok kudarcot mentálisan fel tudjam dolgozni. Alapból egy szorongó típus vagyok , a családban többen is vannak így ezzel és huszonéves koromban is volt időszak mikor Frontint kellett szednem, mert sajnos pánikbeteg is vagyok. Nyilván ezt az érti igazán, aki szintén pánikbeteg.

Nos, a hosszú évek sikertelenségei ismét felerősítették bennem ezek a dolgokat és nőgyógyász főorvossal, pszichiáterrel, háziorvossal egyeztetve újra felírták nekem a Frontint, amit alkalom szerűen kell szednem a 32 hétig kb, aztán leállunk addigra vele. Most vagyok 23 hetes kismama és nagyon aktív a babám. Ha vagy egy pánikrohamos, szorongós napom, és vennem kell be gyógyszert, a baba ugyanolyan aktív marad. Persze az utolsó időkben le kell állni a gyógyszerrel , de több orvos is mondta, hogy kevésbé okoz gondot egy egy szem gyógyszer alkalmanként, mint sok sok pánikroham. Szóval ez azért megnyugtató kicsit. Mondjuk sajnos vérhigítót is kell szúrnom és immungyengítőt is szednem a várandósság alatt, de a baba értékei minden genetikai vizsgálaton tökéletesek voltak (lekopogom). Persze igyekszem nagyon ritkán alkalmazni a Frontint, de sajnos ha jön a pánikroham, ami az első trimeszterben és a mások trimeszter első heteiben történő vérezgetések miatt azért most is rám rám tör az aggódás miatt, azért néha tényleg kell bevennem.

De a lényeg, hogy ha én megnyugszom tőle, hogy lehet, hogy a baba ugyanolyan aktív? Tudom, most sok savazást fogok kapni, hogy miért én és miért nem a gyerek az első, de úgy gondolom, hogy egy nem pànikolós kismama, ha gyógyszertől is lesz jobban , kevesebbet árt , mintha hetente lennének nem kezelt rohamok.

Mi a véleményetek? Légyszi, ha oltogatni szeretnétek, azt is lehet kultúràlt módon! Köszönöm!



2023. okt. 16. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha te lennél magadnak az első, akkor nem tetted volna tönkre a tested, lelked egy saját gyerek miatt, hanem örökbefogadtál volna. Így senki sem vádolhat azzal, hogy nem ő neked az első.
2023. okt. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem akartunk egy idegen gyereket nevelni. És nem tettem tönkre a testem, sajnos immunológiai problémák miatt kell a vérhigító és az immungyengítő. Fizikálisan amúgy teljesen jól vagyok.
2023. okt. 16. 00:37
 3/14 A kérdező kommentje:
Oh és nem én vagyok az egyetlen lombikos kismama 🙂!
2023. okt. 16. 00:38
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Miért baj, ha ugyanolyan aktív? Én inkább örülnék neki, hogy nem tompul be.🙂

Szerintem rengeteg ember küzd pánikbetegséggel manapság, ez már kb népbetegség, mint a magas vérnyomás. Nem tudathasadása van a kérdezőnek, hanem pánikrohamai néha, amivel tökéletesen tisztában van és lelkiismeretesen megkérdezett több orvost is, akiknek a javaslatukra szedi, amennyiben szükséges. Ez is úgymond a baba érdeke. Én terhesség alatt és amúgy is kicsit gyógyszerellenes vagyok (nem homeós), viszont ha valamit kell, akkor kell. Szerintem egy pl vesebetegségre vagy magas vérnyomásra szedett gyógyszerrel sem árthat kevesebbet egy anyuka a magzatnak, de a sok stresszel sem.

Legyen nyugodt a lelkiismereted, mert ezeket is a baba érdekében szeded be, ha muszáj. Reméljük minél kevesebbszer fog erre sor kerülni. Tudom, hogy aggódsz a terhesség miatt, de mindenkinek megvan írva a sorsa és hidd el, sok csodatörténetet hallottam már arról milyen extrém körülmények között születtek egészséges gyerekek. Erre nem tudsz befolyással lenni, bárhogy is igyekszel, ha hagyjuk, hogy a mi általunk teremtett lehetséges, még meg nem történt rossz dolgok elkeserítsenek minket elszáll felettünk az élet és nem éljük meg. Én is ilyen vagyok, tudom, hogy nehéz neked, nekem is az. Azt írtad eddig én is lekopogom minden rendben, szóval próbáld meg kiélvezni a terhességed és nyugi, nem sokára már azt is bebizonyíthatod mennyire jó anya vagy!😊

2023. okt. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem hergelo kamu, akkor nagyon remélem hogy kapsz pszichoterápiát és ssrit a csodafőorvosuraktól, ami messze biztonságosabb terhesség alatt és adekvátabb is pánikbetegségre, mint a frontin, ami egy terápiás zsákutca.


De ez a kérdés már más megfogalmazásban volt kinn, úgyhogy gyanús hogy csak kamu.

2023. okt. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Pánikrohamra ostobaság frontint bevenni. Elmúlik a roham, mire a frontin hatni kezd. Ha szerinted a frontintól múlt el, akkor a placebo hatás működött, tehát mástól is elmúlna. Nem tudlak biztatni. Neurológiai károsodást okozol vele a babának, ami később jön majd elő, nem most vagy születéskor. Lombikosként igenis nagyobb felelősségérzeted kéne hogy legyen a gyereked felé.
2023. okt. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Írd már ide, ki volt az a több orvos, aki szerint inkabb szedd kedvedre a frontint terhesen, mint hogy normalisan kezeld a panikrohamokat. Az előző kerdésednél is ezt hazudtad. A valóság az, hogy normál terheseknel is gyogyszert valtanak, nemhogy egy lombikosnál. Az igazság az, hogy nem szoltal senkinek, a frontint pedig szerzed valahonnan, de azért szeretnél olyan valaszokat, hogy ugyan, semmi gond, nagyon ügyes vagy. Hát nem vagy. A gyereked maris karosodást szenvedett, mert az a szar atjut a lepenyen.
2023. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4-es! Józsi köszönöm szépen! Nagyon jól esnek a szavaid ❤️!
2023. okt. 16. 08:02
 9/14 A kérdező kommentje:
5-ös! Nem kamu, de ha annak gondolod, gondold csak. Bár a kérdésemre nem kaptam választ. És nyilván nem én vagyok az egyetlen pánikbeteg kismama, csak nyilván ezzel nem dicsekszik az ember. Szép napot!
2023. okt. 16. 08:04
 10/14 A kérdező kommentje:
Pszichiáter írja fel. Mondhattok bármit, de nekem az orvosok szava többet ér, mint itt a sok kàrogó névtelen emberé. Szép napot Mindenkinek!
2023. okt. 16. 08:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!