Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire tartod be a tiltólist...

Mennyire tartod be a tiltólistás ételek nem fogyasztását?

Figyelt kérdés
Imádom az Aliolit és a tatárbifszteket, de úgy tudom egyiket sem szabad enni, pedig az Aliolit hetek óta nagyon kívánom. Elvileg nem szabad szalámit, sonkákat, felvágottat, camambertet, csírákat, sushit enni, de én ezeket mindet nagyon szeretem. A védőnő csúnyán lebaszott amikor megkérdeztem, hogy kis mennyiségben szabad-e ezekből bármi és hozzátette, hogy csak egészséges ételeket egyek, ez pedig mind szemét, értelmes ember akkor sem eszik ilyet, ha nem terhes, ami szerintem elég érdekes kijelentés. Tudom, hogy rá kellene mindenben hallgatnom, de egy nehéz természetű hölgy és bár, nem a semmire kapta a diplomáját, azért kiváncsi vagyok mások hogyan állnak ehhez a témához.
2023. okt. 27. 12:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

A nyers hús, hal, tojás, HA fertőzött, vetélést okoz.

Ha nem fertőzött, akkor semmit.

Rajtad áll, hogy bevállalod-e a kockázatot, vagy sem. Ennyi.

2023. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Egyed aztán ha elvetélsz akkor majd legközelebb nem eszel
2023. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A kis mennyiséggel az a baj, hogy ha benne van az adott baktérium (pl. listeria) az adott kajában, akkor kis mennyiségben is benne van, tehát beteg leszel, ami a babára is veszélyes. Ez nem olyan, mint a cukros ételek, hogy nem tesz túl jót, de ha néha eszel, az belefér.

Ettől függetlenül nyilván kicsi az esély, hogy benne legyen, ezt neked kell eldönteni, hogy bevállalod-e, hisz kizárni sem lehet, és ezek a betegségek gyakran végzetesek a babára nézve, vagy durva károsodást okoznak, te meg simán tünetmentesen (vagy mondjuk egy enyhe náthaszerűséggel) átvészelnéd.

Persze záporozni fognak a "nyersen ettem mindent is, mégse lett baja a babának" válaszok, persze azt egyik sem fogja fel, hogy attól, hogy neki szerencséje volt, simán lehetett volna az az egy az ezerből, aki pont rosszul jár, így én nem mondom meg neked, hogy mit tegyél 🙂

A fentiek közül én mondjuk a bolti camembert-t és felvágottakat tartom legkevésbé veszélyesnek, sőt, sonkából árulnak sült és/vagy főtt változatokat, azt tényleg bárki eheti, a hőkezelés mindent kipusztít, ami ilyesmi.

Egyébként mézet sem szabad elvileg 🙂


U.i.: a védőnőd hülye, mert ezeknek az ételeknek a nagy része nem terhesen kifejezett egészseges és ajánlott.

2023. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Sushit, tatárt kerülném, a többi megbízható helyről származva nem veszélyesebb bármilyen készételnél. Igen, a pasztorozott camambert sem az.


Számomra rémisztő hogy most már a felvágottaktól meg méztől meg miktől is tiltják a terheseket. Ilyen alapon minden ételt agyon kéne főzni, mert egy rossz hűtő higiénia esetén gyakorlatilag bármiben benne lehet listeria...

2023. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Tatár beefsteaket, sushit, ilyen dolgokat nem fogyasztok.

De a boltból vett sonkát, szalámit simán eszem, camambert nem szeretem, de más sajtot eszek ha megkívánom. Most ha egy szalamis zsömlét megkívánok meg fogom enni.😀

A mézről meg eszembe jutott hogy múltkor fájt a torkom a nőgyógyászom pedig azt mondta mézes citromos teát igyak.

2023. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet enni ami pasztörizált/főzve van. Tehát ha a boltban azt írják a sokára, hogy "füstölt-főtt" azt szabad.

Én eszek szalámit is, melegszendvicsen megsütve. Bacont is sütve. Tojást sütve is, főzve is. Kolbászt sütve rakott krumpliba, paprikás krumpliba. Az a lényeg hőkezelt legyen.

Feta sajtot, mozarellát is lehet, ha az összetevőknél "pasztörizált tej" szerepel. A penészes sajtoknál maga a penész a probléma... Igazából nekem a camembert az egyetlen amit nem eszek és kicsit hiányzik, de azt ki lehet bírni.

Mézet is lehet enni, megfázásra és vajúdáshoz kifejezetten ajánlotta védőnő. (babának nem lehet csak adni 1 éves kor alatt, de terhesség alatt lehet enni)

2023. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Imádom a sushit. Tudom tudom egy felelőtlen anya vagyok de egyszerűen nagyon kívántam és ettem terhesen.

Elmentünk egy sushizóba és ott kértem olyant amiben nincs hal hanem uborka azt hiszem (nézd meg melyikben nincs). Marha jól esett. Semmi baj nem történt. Szalámit ugyan úgy ettem sőt sonkát is csak penészes sajtot nem.

2023. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen betartottam. De a bolti szalámi vagy a sonka nem tiltott, ilyeneket ettem bőven.
2023. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem ettem nyers húst, nyers tojást és nyers halat.

Kb ennyi. Lelked rajta vállalod -e a kockázatot,a te babád, a te életed, nyilván viccből tiltott.

2023. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Nyers tojàst, hùst sose ennèk nem csak vàrandósan. A bolti shusi fagyasztàssal kezelt halbòl van, biztonsàgos. A többi, ,,ne egyèl ezt-meg-azt" pedig csak babona.
2023. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!