Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség az NST és a...

Mi a különbség az NST és a CTG között? Sosem tudtam.

Figyelt kérdés
NST-t (non stressz teszt) nem a terhesség vége felé csinálják, a CTG -t meg nem a vajúdás alatt? Sosem tudom, mert hallom ezt is ,azt is.
2023. nov. 1. 09:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lenne máer totál más a két gép? És honnan veszed, hogy totál más?

Minden ctg gépnek van egy tocofeje meg egy doppler elven működő feje, ami a magzati szívfrekvenciát regisztrálja.

2023. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pl az nst egy olyan gép, ami kb mint egy kenyér akkora, es jön ki belőle a papír. Amin összesen 1 "görbe" megy.

2 kábel jön ki belőle, az egyiket a hashoz kell fogni, a másik a kezemben. Van egy gomb rajta, amit nyomni kell, ha mozog a baba.


Ezzel szemben a ctg egy monitoros gép, kerekeken gurul, akkora. 2 görbe megy rajta. A baba szíve és a fájások. Itt semmit nem kell nyomkodni. Fogni sem kell, mert a hasára csatolják az embernek.

2023. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
60%

Attól még ugyanarra való, csak az egyik kicsit modernebb, a másik meg kicsit kevésbé modern.

Tudod, ez is laptop: [link]

Meg ez is laptop: [link]


CTG gépből is van ilyen is, olyan is: [link]


Az, hogy a mozgásérzékelő bele van építve, vagy neked kell nyomkodni, az egy dolog. Ahogy az is, hogy az egyiket rádszíjazzák, a másikat meg fogod...


Attól még ugyanaz.

NST = non stress test.

CTG = cardiotocograph/cardiotocogram


Tök ugyanaz, az NST-t CTG-vel csinálják. Ami meg nem "non stress" test, hanem oxytocin terheléses teszt, azt meg terheléses tesztnek hívják. Attól az észlelés ugyanaz...


8 éve dolgozom szülészeten, láttam már életemben egy-két CTG/NST/OPT...

2023. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!