Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség tünetei?

Terhességi cukorbetegség tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok kismamák!

Kinek milyen tünete volt, mielőtt megállapították a gdm-et? Vagy ez csak a cukorterheléskor derült ki?

Köszönöm a válaszokat!


2023. nov. 2. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi tünete. Csak a terheléskor szembesültem vele, meg is lepődtem (se túlsúly, se korábbi cukorprobléma nem állt fenn, nem volt durva hízás, vizesedés, semmi). A második terhességemnél már nem lepődtem meg, ott is rossz lett az eredmény, bár minthogy addigra már bőven diétáztam, ezért valamivel barátságosabb, mint először.

Szerencsére a diéta elég volt, nem kellett inzulinozni, és mindkét terhességem végén egészséges, normál súlyú, azóta is tökéletes kisbabák születtek :) De a diéta az kellett, ha esetleg nem figyeltem vagy nem számoltam jól, egyből elszálltak a cukorértékeim (szintén semmi fizikai tünetet nem éreztem, csak amikor mértem, akkor láttam, hogy mi a helyzet).

2023. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt anno első terhessegemnel semmi tünete. A terhelés eredménye mutatta meg, hogy cukorbetegseg áll fenn ami szulest követően el is múlt, így csak dietaznom kellett.
2023. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi.
2023. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Diagnosztizálás előtt szintén nulla tünet. Családban én voltam az első ilyen problémával. Sose voltam túlsúlyos se, édeset se szeretem, hamarabb "nassolok" sajtot. És mégis.

A terhesség vége felé viszont már "éreztem a cukrom" szigorú diéta mellett is.

2023. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Ok nélkül" hirtelen megnőtt a testsúlyom. De más semmi.
2023. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
nov. 5. 09:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!