Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs a vizeletbe fehérje,b...

Ha nincs a vizeletbe fehérje,beszélhetünk toxémiáról?

Figyelt kérdés

A kérdés igy szolna:

Létezik toxémia fehérje vizelés nélkül?


Ha nincs a vizeletbe feherje !! ,de van vizesedes + magasvérnyomás akkor nem mondhatjuk rá hogy toxémia?


Toxémia csak akkor lehet ha megvan a 3 eggyuttes? (Feherje a vizeletbe,magasvernyomas,vizesedes)


2023. nov. 3. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Csak ha még van a 3.

Hidd el,az első terhességemnél toxémiás voltam

2023. nov. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Sok a kérdés itt ebbe a témába. Vizsgálat és orvos azonnal
2023. nov. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.

Tisztazzuk.

Ez az elso kerdesem.

De annyit kerdezek amennyit akarok,ez az oldal errol szol. Ha nem tetszik mi a fenet nezegetsz egy ilyen oldalt?!

2023. nov. 4. 08:31
 4/11 A kérdező kommentje:

Mar tobb mint 2 eve megszultem.

Gond nelkul.

Toxemiat irtak a papiromra.

Feherje nem volt a vizeletbe.

Egyszer talan lesz annyi batorsagom hogy bevallaljak egy koverkezo gyereket.

Abba biztam hogy valojaban nem toxemia volt mert a feherje nem volt meg nalam a vizeletbe.

Azota megerositett egy masik orvos h de sajnos igenis toxemia. Csak nagyon kezdetleges volt a feherje mar egy magasabb szintnel jelenik meg



Koszonet magamnak hogy a sajat kerdesem megvalaszoltam.


Az ilyen semmirekellok akik amugy semmirol se tudnak semmit es erdembe sehol se tudnak valaszt irni csak annyit hogy ez mar a 1000 kerdesed,ez a kerdes kamu nem tudom mi a francot vannak itt

2023. nov. 4. 08:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. A toxemiahoz mind3 tunetnek egyszerre kell teljesulni (vizesedes, feherje es magas vernyomas).
2023. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Systolic blood pressure ≥140 mmHg and/or diastolic blood pressure ≥90 mmHg on at least 2 occasions at least 4 hours apart after 20 weeks of gestation in a previously normotensive patient AND the new onset of 1 or more of the following*:

- Proteinuria ≥0.3 g in a 24-hour urine specimen or protein/creatinine ratio ≥0.3 (30 mg/mmol) in a random urine specimen or dipstick ≥2+ if a quantitative measurement is unavailable

- Platelet count <100,000/microL

- Serum creatinine >1.1 mg/dL (97.2 micromol/L) or doubling of the creatinine concentration in the absence of other kidney disease

- Liver transaminases at least twice the upper limit of the normal concentrations for the local laboratory

- Pulmonary edema

- New-onset and persistent headache not accounted for by alternative diagnoses and not responding to usual doses of analgesics¶

- Visual symptoms (eg, blurred vision, flashing lights or sparks, scotomata)


Tehát nem. A fehérjevizelés nem kötelező eleme, ha van mellette más szervkárosodásra utaló jel.

A vizesedés pedig nincs is a diagnosztikai kritériumok között.

2023. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha nincs más tünet, csak a magasvérnyomás, az nem toxaemia, csak terhességi magasvérnyomás (vagy esszenciális, ha terhesség előtt is megvolt).
2023. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megkerdezek akkor tobb orvost is.


Alapjaraton nincs magasvenyomasom


34.heten kezdett emelkedni a vernyomasom es burutal vizesedni a labam es a labszaram.

Ennyi semmi tobb.

Vizeletem minden nap neztek mert befektettek a korhazba toxemia jelzovel de feheherjet soha se talaltak benne!


Vegul a 41.hetre szultem csaszarral mekóniumos magzatviz miatt.

Dopegyt szepen szinten tartotta a vernyomasom 3x1

2023. nov. 4. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor az nem toxaemia, csak terhességi magasvérnyomás.
2023. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9

Kívánom hogy tényleg neked legyen igazad 🙏

2023. nov. 4. 18:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!