Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok helyen olvasom hogy...

Sok helyen olvasom hogy vérvételre mentek HCG szintet nézetni. Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Engem nem küldtek el, ezért nem tudom hogy működik ez. Ki küld el, a nőgyógyász? Beutaló kell hozzá? Milyen esetben indokolt elmenni nézetni?
2023. nov. 4. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem küldenek, csak indokolt esetben.

Nyugi. Nem kell bajt keresni ott, ahol nincs.

2023. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban veszélyeztetett terhességek (pl. lombik) során szokták elküldeni az embereket hcg-szintet nézetni.

Én azért mentem, mert a terhességem elején nagyon aggódtam, hogy minden rendben alakul-e. Beutaló nélkül magánban tudod megnézetni a hcg-szintet, én így mentem.

A hcg-nek a vérben kb. 48-72 óránként kell duplázódnia a vérben korai terhesség esetén (<6000). Így egy vérvétel nem elég, abból nem lehet látni a duplázódást; szokásos esetben 2-3 alkalommal vesznek vért.

2023. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Államiban nem fognak csak úgy elküldeni, hogy megnyugtasson. Akkor küldenek, ha bajt sejtenek, vagy akkor se. (Engem nem küldtek vetélés előtt, pedig voltak jelei, hogy nem egészséges terhesség lesz.) Általában akkor szoktak, ha nem zárható ki a méhen kívüli, vagy ha igazolni akarják, hogy leállt a fejlődés, de nem indult be a vetélés, ezért műtét szükséges.

Akik írják, magánra gondolnak. Kérsz egy időpontot egy szimpatikus magánrendelőbe. (Vagyis inkább kettőt, 2 nap különbséggel.) Fizetsz és megvárod az eredményt.

2023. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem baj, ha nem küldenek. Csak azt küldik el, akinek baj van a baba várás alatt.
2023. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meddőségi kezelések után nézik.
2023. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Én Külföldön élek és itt elküldenek beutalóval vérvételre megnézni hogy megfelelő e a hcg szint a terhességi héttel.Ennyi.
2023. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!