Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inkább csak azoknál fordul...

Inkább csak azoknál fordul elő ikerterhesség, akiknek a családjukban valakinek ikrei születtek?

Figyelt kérdés
nov. 10. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan párt, ahol egyik oldalon sincsenek ikrek a családban, és két ikerpárt kaptak a nyakukba.
nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen.

Nekem az édesapámnak is van ikertesója, több unokatesómnak is vannak ikergyermekei, én is ikernek indultam (az első ultrahangon két szivhang volt, aztán csak az enyém, anyu így mesélte). Nekem most mégis egyedül van a kisfiam és a tesómnak is egy-egy gyereke született.

nov. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Logikus, hogy apai oldalról pl. nem jöhet többpetéjű ikerre való hajlam, mivel az teljesen az anyán múlik, hány petét érlel.


A mostani ikerterhességek többsége a meddőségi kezeléseknek köszönhető. Nyilván vannak spontán is, de az továbbra is ritka. Annyira kicsi a spontán esély rá, hogy azok nem dob sokat a családi előfordulás.

nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Az ötös jól le írta, anyai ágon öröklődik az iker és 1 generáció ki marad. Ritka, hogy nincs iker sehol és spontán ikrek születnek. Kezelések és a lombik lehet iker.
nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%

Egyetértek a 6ossal. 1 generáció kimarad.


Pl barátnőmnek van ikertestvére (2petejűek), és a férjének is egy ikerpár a testvérei (o maga nem iker). 2 kislányuk van, egyenként születtek. Nekik majd nagyobb eséllyel lesz ikergyermekuk.

nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!