Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell elkezdeni kimosni...

Mikor kell elkezdeni kimosni a babaholmikat?

Figyelt kérdés
Ti a kiírt dátum előtt mennyivel, vagy hányadik héten mostàtok ki a cuccokat? És utána hova raktátok be őket, hogy míg nem használjàtok, ne porosodjon? Nekünk kombi kiságyunk van kis komóddal, gondoltam, kitörlöm a polcokat benne és oda bepakolom majd, a kimondott ruhákat, törcsiket, takarókat.
nov. 13. 20:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*kimosott
nov. 13. 20:51
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez valtozo, szerintem mindenki maskor csinalja.

En szemely szerint 38 hetes voltam, direkt huztam eddig, gondoltam napokon at tarto mosas-teregetes-vasalas-pakolas (plusz hozzacsaptam az egesz haz takaritasat is) hatha beinditja a szulest.

Persze nem nyert, de legalabb lefoglaltam magam. :D

En a helyukre pakoltam oket, a kisfiam szekrenyebe. Pontosabban van egy komodja es egy kisebb szekrenye, mai napig ebben vannak a dolgai (mar 2 eves).

nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor akarod .

Nekem a 35.hetre már szekrénybe volt pakolva minden.

nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

33. héten kezdtem, 36. hét környékén lettem kész mindennel (mindent kivasaltam).


Most vagyok 38 hetes, ha most kellene csinálnom nem lenne semmi kész, éjszaka 4 órákat tudok aludni, napközben hulla vagyok, esélytelen lenne hogy tergessek, vasalgassak.


A ruhákat a helyére tettem a pelenkázó komódba.

nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvettem a dolgokat, akkor mindig mostam is őket, aztán vákuumzsákoztam. Aztán a 34. hét körül az első adag 50-56-os ruhákat átöblítettem, szárítógép, és szekrény.

36+5-re született, 46 centivel 2760 grammal.. Úgyhogy volt egy köre a férjemnek koraszülött ruhákat vadászni.

nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na akkor a 29 hetemmel még ráérek 🙂.
nov. 13. 21:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

35 hetesen kezdtem el kimosni, vasalni…..

A fiam 40+ 3 született, a lányommal 36 hetesen bekerültem a kórházba és 37. hétre született meg.

Nehéz kiszámolni.

nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mikorra KELL? Amikor ráérsz vele foglalkozni... Ha most van időd és kedved, csináld most.
nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szintén 29 és fél hetes vagyok.Fizetett szabadságon vagyok a héten szóval tegnap még tettem egy kört a pelenkán kivül mindene megvan a kislányomnak, szobája kész( a bútorok összevannak állítva és ennyi) Én kb december közepén a 32-33 héten kezdem majd kimosni a babaholmikat behajtogatni a szekrénybe ott nem porosodik.Hamarabb nem.
nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 37 hetes vagyok, most álltam neki, ahogy megszárad valami, elrakom a szekrénybe. Van már egy nagyobb gyerekem, tehát javarészt mindent kihalászok dobozokból meg zsákokból és úgy megy a mosásba, de nem hagynám a legvégére, mert már alig bírok mozogni kényelmesen. 3-4 hétig semmi bajuk nem lesz a tiszta szekrényben. Van egy koraszülött csomag is, azt nem akarom kimosni, csak mutattam férjemnek hol van, ha szükség lenne rá (kaptuk mi is, de most már valószínű, hogy csak tovább lesz adva).

De ha nincs rá időd/kapacitásod később, szerintem ki lehet mosni nyugodtan előbb is, azért egy tiszta szekrényben nem sok minden történhet vele.

nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!