Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezted el igazán szeretn...

Mikor kezted el igazán szeretni a magzatot/babát?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat, hogy valakinek a szülés után kellett néhány hét mire kialakult az a nagyon erős szeretet. Van olyan barátnőm, aki azt mondta, hogy onnantól mikor először mozogni kezdett és érezte őt, illetve persze olyan is van, aki a pozitív tesztől kezdve imádja a picit.

Bennem 13 hetes terhesen még vegyes érzések vannak, persze nem olyan formában, hogy ne szeretném a magzatot, hanem inkább félelem, aggodalom és boldogság váltakozik. Nagyon szeretem nézni az ultrahangon, várom mindig a vizsgálatokat, de úgy érzem, hogy ez még nem az a nagyon erős szeretet, amit egy szülőnek kell éreznie a gyereke iránt. Ti ezt hogyan élitek/éltétek meg?


nov. 15. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én az első babámnál bőven a szülés utan kezdtem el érezni hogy anya vagyok,és extrémen kötődök.

Ha bármi gond lett volna és nem maradt volna meg tuti összetörök mert nyilván szerettem de az igazi érzés késöbb jött.

A másodiknál sok probléma volt a terhességel /elötte így hozzá nem mertem köződni úgy amig pocakban volt. Próbáltam elfolytani az érzéseket. Nála már a műtőasztalon jött az érzés.

Gondolom itt közbejátszott hogy tudtam mire vállalkoztam.

nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte mikor kicsi volt a hasam nem fogtam fel hogy valóban egy baba van odabent.Az első genetikai uh-n 12 hetesen láttam elöször, ekkor már elkezdtem kötődni, sirtam mikor megláttam.Majd amikor megmozdult a 20.héten azóta folyamatosan simogatom a hasam, beszélek hozzá, alig várom hogy megszülessen( a szüléstől fosok) A szobájába többször is bemegyek.Rettenetes nagy szeretettel vagyunk felé.Alapvetően bölcsődében dolgozom( külföld) vannak 3 hónapos babák akikkel foglalkozom.Nagyon imádom a gyerekeket. Abszolút nem érzem azt hogy ha megszületik a kislányunk egy idegen lesz és nem tudok majd kötődni hetekig hozzá.

Ne félj, nincs okod a félelemre ha stresszelsz azt a baba is megérzi.Nem minden terhesség egyforma.7hónapos vagyok és kilendülő formában vagyok az eleje óta minden a legnagyobb rendben. Még mindig dolgozom.Veled is minden rendben lesz.Nem szabad ennyire erősen a félelemre gondolni. Kellemes babavárást és hidd el amint érzes hogy mozog csak még nagyon szeretettel leszel felé.

nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt kb mikor megszületett.

Amig terhes voltam, tudtam, hogy van és ennyi.

A másodikat direkt kis különbséggel vállaltuk. Akartam, vártuk. Ennek ellenére minél közelebb volt a szülés, annál jobban bizonytalanodtam el.

Mikor megszületett, csak az járt a fejemben, hogy: de miééér kellett ő nekünk?

3 hét ig volt az, hogy elláttam, mert a mienk, de ennyi. Folyton sírtam, mert nem tudtam szeretni.


3 hét után jött el az érzés.

Akkor meg azért sírtam, hogy gondolkodhattam így 😅

nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első uh-tól szerettem és óvtam, de az igazi kötődés az nekem nagyon későn jött. 6-7 hónapos kora körül éreztem először, hogy szerelem és bármire képes lennék érte. Nagyon sírós baba volt, nem ment a szoptatás, rossz élmény volt a szülés, brutálisan beütött a babyblues, minden áldott nap zokogtam konkrétan majdnem 3 hónapig, iszonyat fáradt voltam. Szóval iszonyat lassan érkeztem meg az anya szerepbe, azóta viszont egyre erősebb és most (1,5 éves) érzem azt, hogy ennél jobban már nem lehet szeretni valakit. Nem régóta jár, most tanul beszélni, iszonyat cuki, huncut, már tudatosan bújik, megölel, ad puszit, megért mindent, egyszerűen imádom.

Nagyon kétségbe voltam esve az elején amiatt is, mert nem jött az igazi mély kötődés csettintésre. Ma már nem paráznám ennyire túl. Jönni fog! :)

nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első mosolyánál kezdődött pár hónaposan.
nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Már az első ultrahang óta, pedig még csak petezsák volt. Szülésig sokat simogattam a hasam, énekeltem, mesét olvastam, kopogtattam neki. Nagyon boldog volt a terhességem, hiányzik az a korszak.

Kérdező ne érezd rosszul magad miatta, nem tehetsz róla. Ez mindenkinél egyéni, mikor kezdődik. Nagyon sokan csak a szülés után kezdenek kötődni a babájukhoz, azzal sincs semmi gond :)

nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg, én úgy négy hónapos korában. Az azelőtti időszak gyakorlatilag teljesen kiesett, annyira túlélő üzemmódban kínlódtam végig. És ez teljesen normális, egyúttal gyakori. Fölöslegesen nyomasztjuk az anyákat már a starttól azzal, hogy mikor mit kellene érezniük életük egyik legkeményebb időszakában.
nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!