Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen vasat,m...

Terhesség alatt milyen vasat,mgmot szedsz?(amitől nincs hányingered,mert nekem alapból van terh.miatt) Vérkép alapján javasolja a nőgyógy,viszont konkrét típust nem mondott,ezért kérdezem itt,hogy kinek mi vált be?!

Figyelt kérdés

nov. 27. 05:44
1 2
 1/17 Annika2 ***** válasza:
Szia! Nekem a lactoferrin vált be. Jól hasznosul, és se hányinger, se székrekedés, se hasmenés nincs tőle.
nov. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi
nov. 27. 06:35
 3/17 anonim ***** válasza:
A vasam jó, magnesii citricit szedek. Előtte magnosolv volt, attól ment a hasam, úgyhogy a dokim ezt javasolta.
nov. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
nov. 27. 07:12
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Maltoffert és Magnerotot szedtem, de nem tudom, hogy a hányingerre milyen hatása van, mert nekem nem volt (és elég korai terhesen elkezdtem szedni mindkettőt).
nov. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Femibiont szedek, az elején amikor hányingerem volt nagyon, 2-3 naponta szedtem be. ☺️
nov. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

tardiferon 80Mg szedek plusz terhesvitamint abban is van 14mg.

6oa Nekem is hányingerem volt a terhesvitamintól az első hetekben de a folsav miatt én beszedtem igaz volt 2-3x h kihánytam de na megpróbáltam benntartani. A 20 héttől állapítottak meg vashiányt azóta szedem, azelött nem szedtem.Nem okoz se hányást se székrekedést, pedig a gyógyszertárba beijesztettek h az emberek 80%a nembirja a tardiferont, székrekedést okoz és a többi.Nekem szuperül hasznosul.

nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Maltofer és Magnerot.


A Magnerotot direkt úgy javasolták, hogy addigra nagyon sokfélén végigmentem és nem bírtam bevenni, mert máj ízűnek éreztem mindet. Elvileg rágótabletta, de azt javasolták, hogy törjem félbe és úgy nyeljem le.


Negyedik hónapja szedem, nincs hányingerem tőle.

nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni,hogy légyszi vény nélkülieket írjatok.(amik lehetőleg nem okoznak hányingert,székrekedést)

Ha jól látom,akkor a magnerot vény nélk.viszont a tardyferon sajna vényköteles.. :/

nov. 27. 08:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Magnerot 500 mg-t szedtem és maltofer fol-t. A sima maltofer nekem nem szívodott fel. Érdemes vérképpel ellenőrizni, hogy neked kell-e a folsav a felszívódáshoz. Bár ez elég lassú folyamat mire a hemoglobin szint elkezd tőle emelkedni. Legalább 2 hónap. Mondjuk én onnan vettem észre, hogy a sima maltofer nem szívódik fel, hogy ugyanolyan fáradékony voltam és lehet gusztustalanul hangzik, de a székletem színén.


Ha szeded a vasat arra kell figyelni, hogy ne egy időben vedd be a magnéziummal, legyen közte legalább fél-1 óra, mert a magnézium gátolja a vas felszívódását. Ami viszont segíti az a C vitamin.

nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!