Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a 12 hetes vérvétel,...

Megkaptam a 12 hetes vérvétel, kombinált teszt eredményét. Tudná nekem valaki értelmezni?

Figyelt kérdés

A vizsgált markerek eredménye:

PAPP-A szint: 698.90miu/L 0.81MoM

Szabad ß-hCG szint: 14.90 Ng/ml 0.67MoM

Tarkóredő vastagsága (NT) : 1.90mm 1.25MoM


A szűrővizsgálat eredménye: negatív

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 18 000

Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000


2010. okt. 20. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez azt jelenti, hogy minden oké. Azt hiszem a tarkóredő 2,5 cm-től kóros.
2010. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez azt jelenti, hogy minden ok! Gratulálok.
2010. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszike!
2010. okt. 20. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj meg, de tényleg nem értem az ilyen kérdéseket. Ott van hogy negatív, és az arányokból látszik hogy nagyon pici az esélye a betegségeknek. Akkor minek kitenni ide? Tényleg nem tudod értelmezni egyedül?


Amúgy minden rendben.

2010. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én meg azokat nem értem, akik elolvassák azokat a kérdéseket amik igazából idegesítik. Nem értem, hogy miért olvassák végig és miért válaszolnak. De, hogy válaszoljak is, azért írom ki,mert bennem van egy kis bizonytalanság, mivel első baba és fogalmam sincs, hogy annak ellenére, hogy negatív mi- mit jelent. De azért köszönöm, hogy Te is megnyugtattál.
2010. okt. 20. 22:32
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Én megértelek, hogy bizonytalan vagy, már csak azért is, mert emlékszem, hogy én is végig idegeskedtem az egészet, mivel van, hogy kórházanként/orvosonként változnak a határértékek, és volt, ami az orvosom szerint még jó volt, a védőnő szerint meg már nem:-S


De amiket leírtál, ez alapján minden rendben van.:-)

Boldog babavárást kívánok és jó egészséget mindkettőtöknek:-)

2010. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Nézd én nem bántani akartalak, hanem tényleg kíváncsi voltam. Azért olvastam el, mert azt hittem, talán volt valami probléma, nem tiszta az eredmény, esetleg pozitív. De mikor egyértelmű hogy a vizsgálat negatív, akkor tényleg nem értettem, hogy milyen megnyugtatást vársz. Próbáld picikét lazábban venni a dolgokat, mert különben a 40. hétre begolyózol, az utána következő időszakról nem is beszélve. Tudom hogy nehéz, és aggódik az ember, de legalább azon ne agyalj ami tuti. Ezt sem bántásból mondom, bár tudom hogy ezt is saját kárán tanulja meg az ember.


További szép és problémamentes babavárást kívánok neked.

2010. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy szép eredmény, ami szerint egészséges a babád! Megértem az aggodalmad, én is akkor nyugodtam meg végleg, amikor a dokm is megerősítette, hogy minen ok. Jó babavárást! Sok örömöt!


24 hetes Km

2010. okt. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a lepontozást mindenkinek. Csak aggódjatok nyugodtan ha úgy jó.
2010. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy még annyi hogy ezt a vizsgálatot külföldön elemzik ki. Onnan kapod a eredményt is, ami mindenkinek egyforma határértékek szerint van megállapítva. Szóval nem lehet eltérés a határértékek és eredmények között. Ami negatív az negatív.
2010. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!