Hogy mondjuk el?

Figyelt kérdés

Karácsonykor leszek 10 hetes, a férjem akkor akarja mindnekinek elmondani, mert együtt a család, én korainak tartom.

Meg akarom várni a 12. hetet, de körbe járni mindenkihez házhoz ezért nem szeretnék. Anyósomhoz még oké, de a férjem testvéreihez nem akarok csak ezért elmenni. (Lényegében nincs velük szoros kapcsolat év közben.)


Ti hogyan mondtátok el? Személyesen elmentetek mindenkihez?


dec. 1. 18:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene olyannak bejelenteni, akivel nincs szoros kapcsolat? Akikkel amúgy is találkozik az ember, annak elmondja, mikor úgy érzi, a többihez meg úgy is eljut. Ha amúgy nem szoktatok járni valakihez, nem hiszen, hogy csak azért körbe kellene járkálni, hogy elmondd a terhességet.

Ha annyira nem érdeklitek egymást, hogy nem szoktatok találkozni, akkor elhiheted, a terhességed sem fogja őket jobban érdekelni, mint bármilyen random nő terhessége.

dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de a férjem szerint mégis csak a testvérei.
dec. 1. 19:26
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Én két sikertelen terhességből azt tanultam meg, hogy csak annak érdemes elmondani, akinek azt is elmondanád, ha baj történik.
dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor nagy bajban vagyok, mert nincs ilyen.
dec. 1. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

4es... en egybol amint megtudtam 3hetes terhes voltam elmondtam a szuleimnek es a parom anyukajanak meg a szuk csaladnak. Tudod mert akkoris HA sikertelen lenne (ami nem lesz, ilyenre nemis gondol az ember ennyi kesz) akkor majd azt hordozod magadban azt a terhet?


Szerintem akkor mondjatok el amikor TE ugy erzed hogy jo. Mert nem a ferjed hordja ki a babyt. ennyi. es en kb agyon vertem volna ;) az enyemet ha ilyenbe o beleszol...hat hol elunk?!

Te hordod a szived alatt

Te gondoskodsz a babarol a testedben

A te dontesed mikro lesz elmondva.

A ferjed dolga a terhesseg alatt semmi mas mint a dönteseidet tamogatni (amig nem veszelyeztetik a babat..logikus)

dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
El lehet mondani szilveszterkor/ új évkor is. Addigra leszel 12 hetes. Amikor Boldog Új évet kívántok, akkor lehetne mondani, hogy biztos jó év lesz, mert bővül a család az új évben.
dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

5, három hetes terhesség nincsen, az orvoslás nem ismer ilyen fogalmat tekintve, hogy a beágyazódás a menstruáció első napjától számított 4. het végére fejeződik be.


Kérdező, miért kellene bejelenteni? Sőt, kérdezek jobbat, miért kellene személyesen bejelenteni? Hidd el, a terhességed a rokonság nagy részét feleannyira sem érdekli, mint amit majd kényszerből mutatnak. Amúgy meg ünnephez kötni elég rossz megfontolás, ha véletlenül elvetélsz, vagy kiderül a genetikai uh-n, hogy beteg a baba és emiatt meg kell szakítani a terhességet, akkor onnantól fogva nagyon hosszú ideig a karácsony ezt fogja visszahozni benned. Szerintem mondjátok el a szüleiteknek, illetve annak, aki annyira közel áll hozzátok, hogy baj esetén is beszélnéntek velük. De nekik is inkább telefonon, vagy személyesen de ne karácsonykor.

dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem voltak ötleteim, hogyan mondjuk el a családnak, de a nagy részét anyósom tönkretette, mert neki mondtuk el leghamarabb és ígérete ellenére mindenkinek elmondta, akit ismert.


De pl a legkevesebb kollégáimnak úgy mondtam el, hogy mutattam az uh képet, hogy nézd csak, milyen cuki! Aztán volt akinek leesett, volt akinek nem. Az egyik kolléga még szemüveget is vett fel, hogy lássa, mi az 😂

dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

#5 nagyon beteg a felfogásod

Az ilyen nőket szokták végül otthagyni a gyerekkel a nyakán. Nem kéne ennyire lenézni azt a férfit, aki gyereket vállal veled.

dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám tudta meg először, akkor 8 hetes voltam, telefonon mondtuk el neki.

Másodszor anyósomék tudták meg. Akkor 10 hetes voltam. Hétvégén jöttek segíteni a házfelújítasban. A férjem sorolni kezdte, hogy milyen feladatok vannak még az áprilisi költözés előtt és utolsoként hozzátette: ja és az egyik gyerekszobát is meg kell csinálni.

Ezen kívül a férjem meg a legjobb barátjának mondta el, de ő már azt is tudta, hogy dokihoz megyünk terhesség megállapításra. Nagyon jó barátok és mindent megosztanak egymással.

Mindenki más akkor tudta meg, ha éppen találkozott velünk, vagy valami olyan került szóba, ami miatt beszélni kellett a baba érkezéséről is. A "beszélni nem szokás róla, de tagadni nem illik" elvet követtük.


Soha eszembe nem jutott volna, hogy személyesen utaztak oda valamelyik rokonhoz, hogy bejelentsük, hogy jön a baba. Ez nekünk fontos, a férjemnek és nekem. Másnak max egy kellemes hír, nem befolyásolja az életet számára.

dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!