Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól van a kismamának...

Mikortól van a kismamának védettsége? Bejelentéstől számítva? Vagy már előtte is? Ha a bejelentéstől, akkor miképp kell vagy ajánlott bejelentenem?

Figyelt kérdés

Még csak 7 hetes vagyok, a bejelentéssel mindenképp szeretnék várni a 12.hét végéig. Megtegyem? Attól tartok ha előbb bejelentem és netán valami baj történne... akkor azonnal "bosszút állnának" :(.


Köszönöm előre a válaszokat :)


2010. okt. 21. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A védettség a teljes terhességre szól. Visszamenőleges hatályú, a terhesség első napjától (=utolsó havivérzés első napja) szól. Nincs semmi köze ahhoz a dátumhoz, hogy Te mikor szerzel tudomást a terhességről illetve mikor jelented ezt be a munkáltatónak.
2010. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kismama vagy, a terhesség első napjától érvényes a védettség.
2010. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Tehát akkor mindegy hogy mikor, mi módon közlöm a munkáltatóval? A kiskönyvet sem kérhetik akkor, gondolom...
2010. okt. 21. 09:18
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kérik a kiskönyvet, ahhoz semmi közük, viszont ha próba idős vagy akkor nem vagy védett, csak a próba idő lejárta után.
2010. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem vagyok ebben szakértő, de itt az oldalon mintha olvastam volna erről, h nem mindegy, h HATÁROZOTT IDEJŰ VAGY HATÁROZATLAN IDEJŰ szerződésed van.Nehogy az legyen, ha határozott és lejár mondjuk akkor nem hosszabbítják meg és felmondanak?? Remélem tud valaki ebben pontosabban segíteni!Csak most hirtelen ez rémlett, de lehet rosszul, akkor nehari:) Meg ha határozatlan akkor talán az elejétől teljesen védve vagy felmondás ellen??
2010. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja! Igen, ez a védettség csak akkor érvényes, ha határozatlan idejű szerződésed van. Másképp a szerződés lejárta után nem kötelesek azt meghosszabbítani.
2010. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű a szerződésem. Köszönöm Nektek
2010. okt. 21. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Én éppen tegnap írtam, hogy kirúgtak a munkahelyemről, táppénzen vagyok, 18 hetesen és határozatlan idejű a szerződésem. Sajnos én így jártam....
2010. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!