Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

3 hete derült ki, hogy terhes vagyok és kb 2 hete állandóan kolbászt ennék - és ettem is. Viszont eddig eszembe sem jutott, hogy gond lehet belőle, de ahogy utána olvastam a veszélyeinek teljesen beparáztam.


Az egyik kézműves Gyulai (szárításos érlelésű) a másik meg Lidl szeletelt (szárításos érlelésű, füstölt).


Szerencsére nagy részét melegszendvicsben vagy ételbe főzve ettem, de azért csúszott le nyersen is magában.

Orvoshoz csak 2 hét múlva megyek, akkor nyilván majd tőle is megkérdezem.



dec. 6. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. A liszteriózist magadon is észrevennéd.
dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is eszek felvágottat, sőt amúgy mindent ugyanúgy ahogy eddig. Nyers húst, tojást olvastam, hogy nem szabad, azt eddig se ettem meg :D
dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Az első terhességem alatt az első trimeszterben kb mindentől hánytam, kivéve a hideg gyümölcssalátát és a pick szalámis vajas kenyeret. Szóval gyakorlatilag mást sem ettem egészen a 14. hétig, csak pick szalámit vajas kenyéren és gyümölcssalátát. Amellett, hogy baromi drága volt ez a pár hónap amellett a gyereknek semmi baja, pedig a szalámi jellemzően nem egy túlsterilizált valami. De a bolti felvágottak ipari körülmények között készülnek, ellenőrzött húsból, szóval igencsak kicsi az esélye, hogy bármi baja legyen. Főleg, ha nem ilyen noname márkákat veszel, ahol azért figyelnek a forgalmazó hírnevére is.
dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugodtam :D
dec. 6. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond de ne egyél innentől kezdve " nyersen" megsütöd megfőzöd mittudomén rakott krumpliba vagy paprikás krumpliba, melegszendvicsbe :)
dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden ami jól esik, csak mértékkel. Én húsgombocot paradicsomban jóízűen ettem. Akkor még nem tudtam, mi a szitu, de az akkori anyósom nem szólt semmit, csak egy gyanús mosolya láttatta, hogy nyilván nem egyedül vagyunk már. Csodálatos idők voltak. Nem híztam aztán se mondhatni, mert ami terhesség előtt volt, ugyan az maradtam 11kg különbség egy24 óra alatt kíváncsi voltam előtte is utána is. Most kicsit eltértem a témától.


Egyedül az ecet szagát nem nagyon birom azóta sem, de mindent bevele alapon működött mértékkel.

dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21 éve nem volt ilyesmi még, hogy mi jó a picinek vagy mi nem. No a puffasztó ételeket azt aztán kerültem rendesen.
dec. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!