Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálnak terhesen...

Miért csinálnak terhesen rákszűrést?

Figyelt kérdés
Tudom, vissza lehet utasítani, de most nem az a lényeg. Ha kiderülne, hogy az illető rákos, akkor gondolom, úgyse műtik terhesen, nem kap kemot, nem kap sugárkezelést, szóval egyetlen lehetősége marad, a terhességmegszakítás. Azt javasolják olyankor? Ismertek olyat, akivel ez történt?

dec. 15. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, mert a magyar nők túlnyomó többsége akkor kerül nőgyógyász közelébe, sajnos sok esetben életében először, amikor teherbe esik. Mivel évente ajánlott a rákszűrés, ezért rutinból ilyenkor megcsinálják. Persze csak akkor, ha nem volt néhány hónapon belül elvégezve már.
dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak annak csinálnak akinek nem volt x ideje megcsinálva, vagy sohasem (asszem egy éven belül ha volt). Tőlem megkérdezte az orvos, mikor voltam utoljára rákszűrésen, mondtam neki, hogy 5 hónapja (minden évben járok hozzá, de rákérdezett biztos ami biztos, nem tartja fejben ő sem minden páciens adatait naprakészen). Azt válaszolta, hogy akkor visszatérünk rá szülés és gyermekágy után után, akkor sem leszünk elkésve vele (pár hónap nem számít, hogy nem pont 12 hónap telt el a kettő között)
dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyes adta a tökéletes és sajnos nagyon is igaz választ.


Amúgy nek igaz hogy terhesen nem lehet műteni vagy épp kemot adni. Az első trimeszterben nem, de a többiben ha szükséges, akkor igen.

dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, aki a terhessége alatt kapott kemót, mert akkor derült ki, hogy mellrákja van. Egészségesen született a kislány, már azt hiszem óvodás.
dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2! Persze, mert egyébként is évente lenne. Még jó, hogy akinek mondjuk 2 hónapja volt, annak nem csinálnak újra.

#3! Sok országban nincs. Meg ennyi erővel akármilyen más rákom is lehetne terhesen, az mégse érdekel senkit.

dec. 15. 13:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a méhnyakrák tipikusan a reproduktív korú nők betegsége. Teljesen logikus hogy terhesség alatt megnézik, mielőtt egyszercsak szembe figyel egy előrehaladott rák. Nem véletlenül nem májrákot meg tüdőrákot szűrnek.
dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy az eggyes írja.Sajnos nem igazán jártam a nőgyógyászt a terhességem elött 28 vagyok és szégyenemre 2-3 x voltam és 1x csináltak rákszűrést( aki teheti az menjen el az előírt 2-3 évente, vagyis külföldön ez így van) 28 évesen estem teherbe és aztmondta az orvos hogy amikor érzem a babát mozogni megcsinálja a rákszűrést.5.hónapos terhesen csinálta meg.De hozzátette hogy ha gond is lenne nincs terápia, terhességmegszakítás sem.Szülés után kerül sor a kezelésekre abban az esetben ha valóban valaki rákos.
dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7! Na, ez azért szimpatikusabb. Én azt olvastam, a méhnyakrák lefolyása években mérhető. Vannak előzményei+majdnem mindig HPV okozza. Na, most itt nagyon sokan be vannak oltva HPV ellen. Ha most nem azt nézzük, aki tényleg sose jár nőgyógyászhoz, de mondjuk azt, akinek épp aktuális lenne a terhesség elején, mert 1 éve volt, az akkori lelete viszont tök tiszta, van negatív HPV lelete, annál is úgy kezdik a terhesség megállapításnál, hogy rákszűrés. Nem hinném, hogy ilyen előzményekkel pont abban a 9 hónapban vinne el tömegeket a rák.

Természetesen nincs gondom azzal, ha van rá lehetőség, de azzal igen, hogy ez nem lehetőség, amit felnőtt emberként el tudsz dönteni, hogy szeretnél -e élni vele, hanem ilyen burkolt kötelesség. Ha visszautasítod terhesen, úgy néznek rád, mint egy tömeggyilkosra.

dec. 15. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából eleinte visszautasítottam féltem hogy nyulkál az orvos és hogy valami bajom lesz( vérzés stb) Aztmondta hogy ígérjem meg hogy ha megszülök visszajövök és megcsináljuk.Végül az akkori 5 hónapos vizsgálat végén meggondoltam magam és megcsináltam egye fene.
dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Na, most itt nagyon sokan be vannak oltva HPV ellen"


2014 óta oltják a fiatalokat ellene önkéntes módon. Aki 2014-ben 12 év felett volt, az önköltségesen vehette fel. Elenyésző számban oltott a mai szülőkorban lévő populáció.

dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!