Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok és tegnap óta...

10 hetes vagyok és tegnap óta enyhe alhasi fájdalmaim vannak. Hasonlítanak a menstruacios fájdalom hoz. Egyre erősebbek, annak ellenére, hogy pihenek. Verzes nincs, de valami más mint eddig. Érdemes bemenni ügyeletre vagy ez normális ?

Figyelt kérdés

dec. 19. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Mindenképpen ügyelet minél előbb!!
dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire erősek? Én 9 hetes vagyok, nekem is még mindig néha vannak gyengébb alhasi görcseim, sokszor a puffadástól még rosszabb is kicsit, de azért nem annyira durva, hogy mondjuk ne tudjam végezni tőle a hétköznapi teendőimet
dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem annyira erős mintha menstruálnék (elég erős fajdalmaim szoktak akkor lenni), de erzem. Inkább az zavar, hogy egyre többet erzem, és mintha erősebb lenne.
dec. 19. 19:39
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg ilyenkor van a HCG a csúcson, növekszik a méhed, feszül. Szerintem ha mégcsak barnázás sincs felesleges ügyeletre rohangálni, de persze te tudod mennyire durva. Magnéziumot szedsz? Nekem pl sokat segített
dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik terhességem alatt sem volt ilyen de más azt mondja normális. Ameddig nincs vérzés nem nagyon foglalkoznak ilyennel
dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem igaz, hogy covid alatt, de barnázással is elhajtottak ügyetről, szóval max. hívd fel őket, hogy menj-e be vagy sem (azt fogják mondani, hogy ne menj, ez 99,99%).

Ha stresszelsz emiatt, akkor viszont holnap menj el egy magándokihoz, engem időpont nélkül is mindig fogadott a dokim, ha valami panaszom volt, mondjuk veszélyeztetett terhes voltam és vetélésem is volt előtte.

Szerintem nem lesz gond, próbálj aludni egy nagyot, és meglátod, mi lesz holnap. A szalagok nyúlása, hormonváltozások sok furcsa tünetet okozhatnak, baj meg ugye minden tünet nélkül is lehet (nekem is missed ab volt először), tehát amíg nem önt el a vér vagy nem fáj nagyon, addig próbálj megnyugodni, mert nem lehet 0-24-ben aggódni.

Minden jót kívánok!

dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Hallottam olyanról is akinél csak az ultrahangnál derült ki, hogy baj van, nem volt semmi előjel meg olyanról is aki fetrengett a görcsöktől végig mégis egészséges babája született. Én is végigstresszelte az elmúlt 1 hónapot, most már elengedtem a dolgot :)
dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 15. hetes kismama vagyok, és gyakorlatilag az első perctől kezdve fáj a hasam. Hol jobb, hol rosszabb. Most hogy már nagyobb a baba, egyre nagyobb méh, egyre jobban nyúlnak a szalagok, inak, izmok feszülnek, már kis terhességnél is meg van duzzadva méh, ami már pont elég ahhoz, hogy az arra érzékenyebbeknek mindig fájjon. Húgyhólyag körül, vagy épp a lágyékban, jobbról balról, vagy épp a köldök mellett, vagy az egész alhasad húz, szúr, feszít, stb. És is megjártam a klinikát a minap mert már nagyon nagyon rossz volt, a hüvelyem is fáj, nyilal ott is sokszor, és már menni alig bírtam nap végére, ülni meg végképp, nekem az halál. Hála égnek minden rendben volt, zárt méhszáj, lepény, bébi rendben, húgyúti fertőzést is kizárták vizelet vizsgálat is volt. Sajnos azt mondta a doki hogy ez normális, minden teljesen átrendeződik bent, nő a méh, vérbőség, baba, tágul, rendeződik minden, méhet tartó szalagok nyúlnak, minden nyúlik, azaz nyúlna ha engedné. Akinek nem annyira rugalmasak ezek, ők megszenvedik, mert az fájdalmas. Aztán voltun másnap is pont az orvosomnál a havi terhesgondozáson, ő is megnézett, mondta hogy azon kívül hogy magnézium megy max. dózison és még megy a progeszteron is, nem tudunk mit tenni. Próbáltam youtube-on keresni kismama jógákat, két-három könnyebb és számomra kényelmes gyakorlatot megcsináltam, és sokkal jobb lett nekem utána. Most már lehet mennem kismama tornára és jógára is, ezeket ki fogom próbálni, hátha segít az izmok lazításában. Az orvos azt mondta hogy mozogjak nyugodtan ha jól esik. Igyekszem, de vannak napok, amikor még az sem esik jól, ha meg kell kicsit moccanni, mert fáj. És van úgy, hogy nem csak szakaszosan, hanem folyamatos feszítő tompa fájdalom, állandóan jelen van egész nap. Váltakozó jellegű a fájdalom. Hol olyan mintha menstruálnál, és fájna a hasad, meg én pl. olyankor is mindig éreztem hogy a petefészkeim gombócba lennének és nyilallnak, de azok a szalagok ( most már tudom). Szóval ha vannak görcseid, fáj a hasad, és úgy érzed ez már nem normális, mutasd meg az orvosnak, inkább menj be az ügyeletre feleslegesen, mint hogy baj legyen. Nézzenek meg, az is sokat segít, ha megnyugszol ettől hogy végül is minden rendben van. Én néha veszek be egy panadolt,ha már nagyon nem bírom és nagyon szenvedek.
febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!