Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egésznapos émelygés ellen mit...

Egésznapos émelygés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6.héten vagyok, de pár napja reggeltől estig tartó émelygést érzek. Eddig még nem jött ki.

Nem telt valami jól ez a karácsony. A családi asztalnál sem volt őszinte a mosolyom, végig attól tartottam szaladni kell. Hányingerem úgymond nincs, de a gyomrom összevissza forog. Néha segít a keksz, néha nem. Néha jó a jéghideg pár korty kóla, de néha nem.

Fogmosás közben is érzem, de utána csak a mentoltól mindig jó egy kis ideig. Néha már csak ezért is mosok fogat napközben. Esetleg jó mentolos szájvíz segíthet?

Próbálok sokat pihenni, tegnap bekuckóztunk filmezni egésznap, de cserébe nagyon rosszul aludtam éjszaka. 3x-4x járok pisilni, de van hogy nem tudok a kettő közt visszaaludni.


Ennyire korán nem gondoltam volna, hogy minden bajom lesz.

Mindenesetre nagyon várjuk a babót 🥰


Kellemes Ünnepeket Kívánok! 🌲


dec. 26. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
6.héten kezdődtek a rosszullétek.Enni nem tudtam, mindentől undorodtam.Mindent kihánytam, ez eltartott a 10.hétig majd onnan lecsökkent az émelygés, hányás is csak 1x volt a héten, tudtam " eszegetni, csipegetni", fogytam.Ez eltartott megint 4 hétig, utána jött a zabálás a jólét és onnantól élvezem a terhességem.35.hétben vagyok és minden okés. Elfog múlni nálad is.Sajnos ez egy ilyen időszak.
dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nekem is a 6. héten kezdődött és ugyanilyen volt, de sajnos nekem semmi sem sem segített. Enni csak húslevest és sültkrumplit, sós kekszet bírtam kis hideg kólával, semmi mást. A sokak által ajánlott B6 vitamin és gyömbér nekem nem segített, de Te próbáld ki, hátha neked beválik! :)

Szerintem ezt az időszakot egyszerűen csak túl kell élni valahogy, nekem végül 18 hetesen múlt el, bár én hánytam is sokat. Akkor mondjuk sokkal rosszabb volt ha üres volt a gyomrom pl reggelre, vagy ha jó ideig semmit nem ettem, így próbáltam pár falatot mindig enni.

Kitartást és kellemes ünnepeket :)

29 hetes km.

dec. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokak szerint a salvus viz segit. Prolbald ki ha eddig nem tetted.
dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem semmi nem segített, de ha ez megnyugtat voltam 23 hetes terhes is karácsonykor és az sem volt jobb. Akkor már nem volt egésznapos rosszullét, de a szervezetem igen megválogatta mit fogad be. Tök jó, amikor valamit tök jóízűen megeszik végre az ember, majd fél óra múlva rohan a budira és úgyérzi már ott megszül menten. Na én ezt eljátszottam egynap 2-3-szor minimum 2 éve karácsonykor.

Most csak émelygek én is, nem sokat ettem a karácsonyi menüből, ráadásul a család előtt még nem is publikus, így nagy dobra sem verhetem, ez van. :)

Arra figyelek, hogy mindig legyen bennem pár falat, mert ha teljesen üres a gyomrom, sokkal rosszabb. Ez a kislányommal is így volt anno.

dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de lehet, hogy egyszerűen semmitől sem lesz jobb. Én is így jártam, semmi sem segített, 0-24 émelyegtem, semmi étvágyam nem volt. A férjem már könyörgött, hogy mondjam meg, hogy mit ennék, a világ másik feléről is idehozza nekem, de nem tudtam megmondani. Kinyitottam a hűtőt és kifordult a belem mindentől. Nekem is a 6. héten kezdődött és kb. a 16. hét körül múlt el, addig csak túléltem és mondogattam, hogy én ezt soha többé nem csinálom végig. :D Most járok a 32. hétben. Kitartást!
dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 hetes vagyok en is, nekem a reggeli rosszulletek tartanak el orakig. Etvagyam napkozben van, este ugy fekszem le, hogy eszek, reggelre mintha kiurulne a gyomrom, majd ehen halok, de ugy kell leeroltetni a falatokat a torkomon.

Kitartast mindenkinek es kellemes unnepeket!😇

dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen együtt érzek veled! Én holnap leszek kereken 8 hetes és ma 3 hete, hogy ugyan ezzel küzdök. Enni szerencsére egész sokat tudok, de nem jóízűen. És mindig más, ami lecsúszik. Reggel, délelőtt és este a legrosszabb, délután van, hogy javul de nem minden nap.

Fogmosás közben öklendezek, viszont utána a mentol tényleg segít. Én elmex szájvizet használok, kellemesen mentolos és talán segít a fogromlás megelőzésében is ebben az időszakban.


Tanácsolni nem tudok semmi sajnos, de kitartást mindenkinek aki ebben a cipőben jár!

dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem pár korty hideg coca cola segített, ha már nagyon elviselhetetlen volt.
dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!