Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történt a terhességgel? Ak...

Mi történt a terhességgel? Akinek az 1.trimeszterben volt hematómája, megmaradt a babája?

Figyelt kérdés

Bocsánat a téma érzékenységéért, de már az utolsó fűszálba is kapaszkodom. Ez a 2.terhességem idén. Hasonlóan rosszul indul, mint az első és csak remélni, hogy nem olyan tragikusan végződik.

Tudom, hogy 50-50 az esélyem, de szeretnék egy nem reprezentatív felmérést is látni.

Csináltam egy olyan kategóriát is, ahol sajnos, nem maradt meg a baba, de nem volt köze a hematómához. Légyszi, ezt csak akkor jelöld, ha biztosan tudod, hogy más okból következett be a vetélés.

Köszönöm, ha válaszoltok.



dec. 29. 09:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, megmaradt a babám😁
Sajnos, elveszítettem a babám a hematóma miatt😥
Sajnos, elveszítettem, de biztosra tudom, hogy nem a hematóma miatt😢
Nem érint a kérdés, csak szeretek szavazni
26 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is a második,elsőnél nem volt ilyen problémám,bár ott sajnos volt más a végén. 11 hetesen elöntött a vér,de olyan szinten,hogy a nadrágomból is csorgott és csak folyt,a kezelőasztalon is. Elég sokáig véreztem rendesen. Akkor rossz helyen is látták a méhlepény mellett,nagy is volt. Magzat tök jól volt. Bent fektettek 9 napig. Hazajöttem,az itthoni dokim már csak a méhszáj felett látott kevesebbet. Folyamatos fekvés mellett is elkezdett kiürülni,elég nagy vérömlenyek jöttek ki,de a magzat mindig jól volt,méhlepény közelébe nem volt a hematóma sem és már ürült. Kijött két nagy db vérömleny,nagyon ijesztő volt,rohantam az ügyeletre,akkor feszült is a hasam,utána még barna törléseim voltak sokáig napi 1x reggel. UH-n már akkor kevesebbet láttak ekkor jóval,magzat ugyanúgy jól volt. 16 hetes vagyok,lekopogom eddig rendbe. De őszintén ezekután már tényleg nem merem beleélni magam,félve állok fel sokszor,hogy na mikor önt el megint...:/ Ott sem volt tünete. Ott azt hittem ennyi volt. De hallottam olyat,akinek lett baj,sajnos. Pedig úgy indultam,hogy végre egy problémamentes terhesség,,aztán jobban aggódok most. Neked is van jelenleg? Hány hetes vagy?
dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Első várandósságom, 6+4-nél este kezdtem barnázni, hajnalban már vérzés volt. Mentünk az ügyeletre, ott élő, időnek megfelelő terhességet állapított meg a doki. Görcs nem volt, semmit sem éreztem. Sajnos nem voltam elégedett az ügyeletes ellátással (maradjon otthon és csendben vetéljen el, ez nem fog megmaradni!) ezért a saját dokimhoz mentem még aznap. Kért hormonpanelt, amiben minden oké volt, kivéve egy nagyon kicsivel alacsonyabb progeszteronszintet. Hematómát ő sem talált, ezért írt progit és teljes ágynyugalomra intett.

Pár napig még eltartott a vérzés, aztán elmúlt. A 12. heti genetikai uh-n találták meg a hematómát a méhlepény mellett, ez okozhatta a vérzést, de a vizsgálat idejére szervült, nem volt vele további teendő. Progeszteront azóta is szednem kell mert keményedtem, de a kisfiam életerős, egészséges, szétrúgja a bordáimat. Most léptem a 30. hétbe.

Tesómnak is volt a második lányával vérzése az első trimeszterben, ő hozzám hasonlóan progeszteront kapott. Egészséges ötéves már a lányka. A hematómát gyakori, vannak akiknek tünetmentes, vannak, akiknek vérzéssel jár az ürülése. Ez ilyenkor sajnos lutri, hogy megmarad-e mellette a kicsi.


Doki látott már? Szedsz valamit, magnézium, progi akármi?

Szorítok neked nagyon!

dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon gyakori a hematóma és az esetek nagy százalékában megoldódik a probléma! Én 5,5 héten keresztül véreztem/barnáztam, mire felszívódott. Azt tudom leírni neked, hogy nekem mit tanácsoltak, illetve mi segített:

-teljes ágynyugalom, csak pisilni és zuhanyozni keltem fel (ebben nem ért egyet minden orvos). Guggolás, hajolás teljes mellőzése.

- Magnézium nagy dózisban (nekem a Magnerot vált be, hiába mondják, hogy kevesebb magnéziumot tartalmaz, nagyon jó a felszívódása).

- Rutascorbin, ha jól emlékszem 3x2 szem

- Utrogestan hüvelykapszula 3×2, egészen a 19. hétig alkalmaztam.

- Velfem tabletta, nagyon sokat tud segíteni ebben az esetben, 2×1-et szedtem belőle.


Ezenkívül nyilván a nyugalom tus segíteni, de ezt lehetetlen kivitelezni. Mégis, próbálj arra koncentrálni, hogy rendben lesztek. Az jó, hogy a petezsák alatt van, mert így ha ürül, kevésbé tudja kisodorni a petezsákot. Nekem is így volt, igaz, nőtt közben folyamatosan, aztán 4 hét után kezdett szervülni.


Kitartást kívánok és minden jót nektek!

dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

3 terhességem volt, mindhármat végig vittem rengeteg problémával, szövődménnyel.

Első kettőt hematovával is.


A lényegi kérdés hol helyezkedik el a hematoma?

A legrosszabb ha a baba felett, akkor ha elkezd kiürülni viszi magával.

Ha mellette, az vagy vagy alapon.

A "legjobb" ha alatta van, mert akkor a legkevesebb az esélye a vetélésre.

dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Bocsi off. Nektek mit mondtak oknak a hematómának? Ahol feküdtem ott azt,hogy biztos azért mert túl korán lettem újra terhes. Két orvos is megjegyezte,hogy biztos az. Másfél éves múlt a lányom. Picit rossz érzés volt.
dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Tus = tud

Az jó, hogy = Az jó, ha


Remélem érthető az elgépelésekkel is 😑

3-as

dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat. Próbálok megnyugodni, de egyszerűen lehetetlen. Minden nap újabb problémák jönnek.

Már az is csoda, hogy terhes lettem. Eleinte hcg szintet nézettem, addig volt jó. Nagyon szépen emelkedett, túlságosan is. Sajnos, semmi terhességi tünetem nincs és nem is nagyon volt.

Van viszont egy ritka autoimmun betegségem, amit a terhesség kihozott. Senki nem kezd vele semmit, mert szabin vannak. Már az ország összes immunológusát próbáltam elérni eredménytelenül. Annyit tudok, hogy a szokásos gyógyszerem most nem szedem, persze mást se. Ettől viszont folyamatos fájdalmaim vannak, nagyon nehezen tudok enni és inni és nem akar múlni. Másik kommentben folytatom, mert ez már egy regény.

dec. 29. 10:56
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

5-ös, nekem azt mondták, hogy szinte soha nem tudják az okát. Az én várandósságom ikreknek indult, az egyik petezsák szabálytalan volt és lehet az alakult át hematóvává. De ezt biztosra senki nem tudja megmondani.

3-as

dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Progreszteront a + teszt óta kapok az előzményeim miatt. Úgy volt, hogy a 2 ünnep között megnéz az orvosom, hogy jó helyen van-e. Csakhogy múlt héten volt egy pici vérzés, ezért bementem ügyeletre, hogy ne karácsonykor kelljen, derüljön, ki hogy mi van. Akkor voltam 5hét valahány napos. A vizsgalatnál nem véreztem és utána se. Valószínűleg csak elpattant egy ér. A doktornő szép, szabályos petezsákot látott, benne szikhólyag, embriócsomó csak sejthető. Azt is megmutatta, de a papírra nem írta rá. A progim a duplájára emelte, meg írt Velfemet, de azt mondta bizakodhatok, jelenleg egy teljesen egészséges terhességnek látszik. Nyilván, ilyenkor még bármi lehet. Tegnapig viszonylag eseménytelenül telt a hét, leszámítva, hogy a betegségem egyre jobban kimerített.
dec. 29. 11:04
 10/20 A kérdező kommentje:

Szóval tegnap megnézett a dokim. Én úgy számoltam, hogy legalább 6+4 vagyok, tehát, ha nem lesz szivhang, akkor el kell engednem. Nem volt ☹️ Azt mondta, szívcső pulzálás sejthető, de ezt még nem mondaná annak, a mérete pedig 6+3-nak felel meg. A petezsák továbbra is szabályos. Folytassam a gyógyszereket, 1 hét mulva kontroll. Addigra már kell szívhangnak lenni, ha rendben van a terhesség, és nyilván nőnie kell az embriónak.

Éjjel elkezdtem vérezni, de most nem kicsit, hanem nagyon. Bementem. Még mindig ő ügyelt. A baba ugyanott van, ahol volt, még egy kis pulzálast is lát, viszont a petezsák alatt hematóma. Az ürül most. A gyógyszereket folytassam, illetve ő is ajánlotta a Rutascorbint, csak azzal meg bajban vagyok, mert autoimmun tünetek alatt ellenjavalt a C vitamin, hogy ne erősítse jobban az immunrendszert. Egy immunológus tudna segíteni, hogy mi legyen, de nincs. Már mindent megpróbáltam, hogy tudjak beszélni eggyel, de nincs. Szóval ugyanitt immunológus kerestetik🤣

Emellett persze kímélő életmód és meglátjuk mi lesz. Vagy megmarad, vagy nem. De utóbbit szerintem nem bírnám ki.😥

dec. 29. 11:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!