Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem elején nem...

A terhességem elején nem éreztem szeretet a baba iránt. Volt ezzel így más is?

Figyelt kérdés

Örültem a pozitív tesztnek, bár majdnem elájultam mikor megláttam, mert még csak 2 hete próbálkoztunk, és biztos voltam benne, hogy több hónap lesz mire összejön. Semmit sem tudok a babákról, mert a környezetemben ritkán találkozok velük, újszülötett azt hiszem még nem is láttam. A terhességről/szülésről is elképesztően kevés információm volt, bár azóta ez szerencsére fejlődött. Annyira féltem az elején, hogy leginkább semleges érzéseim voltak a babával kapcsolatban. Jó volt hallani először a szívhangot, látni az ultrahangon, de sajnos az is gyakran felmerült bennem, hogy inkább csináljuk vissza az egészet, mert én ezt nem is akarom. Volt, hogy hajnalban megébredtem és elsírtam magam, úgy bepánikoltam. Aztán kiderült, hogy kisfiunk lesz, és tudom mekkora baromság, de csalódott voltam, mert az első pillanattól kezdve azt gondoltam lányunk lesz. Nem tudom pontosan mikor kezdett el ez változni bennem, de szép lassan azon kaptam magam, hogy sokat tervezgetem magamban vele a jövőt, vásárolgatok neki, sokat simogatom a pocakomat, beszélünk hozzá stb. Most már kijelenthetem, hogy nagyon szeretem és semmit se vártam még annyira, minthogy megszülessen végre, de hatalmas bűntudatom van azért, amit úgy a 20.hétig éreztem. Főleg amiatt, hogy nem örültem a nemének, és napokig szomorkodtam miatta. Próbálok erre már keveset gondolni, de ha eszembe jut mindig lelkiismeret-furdalásom van, hogy képes voltam ilyeneket gondolni, érezni.

Szerintetek ez mennyire gyakori? Lehetséges, hogy később emiatt rossz anya leszek?


jan. 3. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Sokan csak több hónappal a baba születése (!) után kezdenek igazán kötődni.
jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
21%
Van olyan ember aki nem csak a CSOK miatt vállal gyereket...?
jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a CSOK? Nekünk nincs se az, se babaváró, se egyéb ilyesmi. Igaz, cserében albiban élünk, ami sokak szerint rosszabb, mint bármi ezek közül.
jan. 3. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Normális persze. Ha még nem született meg akkor szólok, hogy utána is lehet bűntudatod, főleg az első két hét elég borzalmas volt számomra. Minden érzés normális ilyenkor, kivéve persze a szülés utáni depressziót.
jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így éreztem, szerintem nem vagyunk egyedül. Semmi köze hozzá, hogy jó anya leszel-e.
jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7 hetes vagyok es semmit nem erzek iranta. Tok jo, hogy megfogant, nagyon orulok neki, de belolem meg semmit nem valtott ki, meg nem kattant at az agyam. A szivhangnal elpityeredtem, de egyelore semmilyen anyai erzeseim nincsenek. Csak a kellemetlen tunetek.
jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ebből nem azt szűröm le, hogy ne szeretted volna már a kezdetektől. Én inkább azt érzem, hogy emellett nagyon féltél is. Féltél az ismeretlentől, a változástól, attól, hogy hogyan fogod venni az akadályokat, meg magától a terhességtől is. Az mondjuk tényleg nem túl szép, hogy a neme miatt csalódott voltál, de ha jól értem, ez is változott. :) A lényeg az, hogy most mit érzel, és hogy a jövőben hogyan fogod nevelni. Tudod, mekkora hormonális változások értek téged a terhesség kezdete óta? Nem csoda, ha nem mindenre reagáltál ésszerűen.
jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Teljesen normális csak a mai világban sem mindig mindenki képes őszintén ezekről az érzésekről beszélni mert szégyellik.

Én ugyanígy éreztem, tavaly márciusban derült ki hogy babánk lesz. Nagyon boldog voltam mivel minden vágyam ez volt, szerencsére nekünk is egészen hamar összejött.

Teljes mértékben meg voltam győződve róla hogy kislány lesz, gyerekkorom óta “éreztem”. Nifty teszt által hamar kiderült hogy kisfiú egy babaváró buli keretében.

Lesokkolt pedig valahol mégis gondoltam rá hogy úgyis fiú lesz. :)

Kellett nekem is idő hogy elfogadjam, kicsit pityeregtem is mert nekem is megvolt az elképzelésem milyen lesz egy lánnyal, nevet is választottam már neki, fiú nevem meg abszolút nem volt. Nekem is bűntudatom volt és azon gondolkodtam hogy mit szólna szerencsétlen gyerek ha tudná hogy emiatt szomorkodom, biztos utálna. Pár nap múlva rájöttem hogy nem a neme a fontos hanem az egészsége, az hogy legyen egy hosszú szép élete,és arra gondoltam mennyire boldog voltam mikor kiderült hogy baba lesz.

Nem is olyan régen megszületett a fiatalember, onnantól kezdve el sem tudnám képzelni hogy lány legyen itt helyette.Iszonyat boldog voltam bár erős szeretetet nem éreztem akkor még és egy jó ideig fel se fogtam hogy anyuka lettem.

Kérdezték is hogy elárasztott-e a nagy anyai érzés. Hát így 7 héttel később merem már mondani hogy igen érzem azt a szeretetet.

Rossz anyuka ettől nem leszel! Egyébként is ki dönti el hogy milyen anyja vagy a saját gyerekednek?! Senki!

Biztos vagyok benne hogy tökéletes anyukája vagy! :)

jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Normális, én ráadásul olyan hülye helyzetben voltam, hogy nagyon szerettem volna kisbabát, meg is fogant hamar, de utána tiszta depressziós lettem. Nem akartam, nehezen fogadtam el, hogy amúgy megváltozik az életem. De ez kb addig tartott, ameddig a rosszullétek, tehát az első trimeszter végéig.
jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!