Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A “névlopás” titeket is így...

A “névlopás” titeket is így kiborít?

Figyelt kérdés

Láttam tiktokon egy videót, amiben a hölgy azt részletezte, hogy valaki kitalált egy tök jó nevet a leendő gyermekének, a tesója pedig ezután így nevezte el a kutyáját. Ezután meg volt szó még “névlopásról” is, ahol a baba kapta azt a nevet, amivel az ismerős állt elő.


A lényeg az volt, hogy ez mennyire kiakasztó, írtak komment én is, hogy velük is történt ilyen és nem tudják megbocsátani. Kiváncsi vagyok a ti véleményetekre a témában.


Én úgy érzem, ha én találok egy tetszetős nevet a gyerekemnek és más is adja azt az ismerősi körömben, nem zavarna. Attól még nekem tetszik a név és emiatt nem keresnék másikat. Úgyis fogunk még olyan kisgyerekekkel találkozni, akik ezt a nevet viselik.


jan. 6. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom hogy érintett volna, mi SENKINEK nem mondtuk el mi lesz a gyerekeink neve, hangosan 3. személy jelenletében csak a szűlőszobában hangzott el, mikor kérdezték, hogy mit írjanak a karszalagra
jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Azt, hogy vihar a biliben 🤷🏼‍♀️. Nevet nem lehet "lopni", bárki adhatja ugyan azt, amit én adtam vagy tervezek adni. A kutyanévről jut eszembe: gyerekkoromban lovagoltam, a ló neve Csenge volt. Ettől nem lesz "ló név", hogy a gazdája annó Csengének hívta a lovát, a Csengék sem szaladtak falnak, mert egy lovat is úgy hívnak 😅.
jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Zavarna, igen. Nem mondanám, hogy kiborít, de igencsak zavarna, és talán még mérges is lennék.


Nem pont névlopásnap nevezném, de volt hasonló a családban. Bár inkább vicces lett volna ha bekövetkezik.

Az unokahúgommal meg a család azon felével évek, lassan évtizedek óta nem tartjuk a kapcsolatot, sem személyesen, sem a neten.


Én már néhány éve dédelgettem az Olívia nevet, de végül kisfiunk született, tavaly februárban.

Nem sokkal később a másik nagynéném szólt, hogy tudom-e, hogy az unokahúgom 3 nappal azután, hogy megszületett a kisfiam, életet adott a kislányuknak, Olíviának? :D

jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
4%
Engem kiborított, hogy adtunk egy szép, ritka nevet a kisfiunknak és rá 2-3 hónapra született a kórházban egy ugyanilyen nevű kisfiú. Az lett a 2. neve, mint a kisfiunknak. Gondolom, honnan szedték...
jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Én mondtam testvéremnek,hogy szeretem a Liliana nevet.Ha lesz meg egy lányom akkor az lesz a neve...Eltelt három év,terhes lett .

Azt mondta,hogy ha lánya születik akkor Liliana lesz a neve.

Azt hittem felrobbanok.Rohadt pofátlan dolognak tartottam.

De mindegy,végülis fia lett,ahogy nekem is fiú lett aztán a második gyerkőc,úgyhogy senki nem lett Liliana(nekik még lehet,ők meg terveznek egy gyereket,mi már nem,mert nekünk már kettő van)

Szerintem elég pofátlanság volt

jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi sem mondtuk senkinek, aki épp terhes volt a környezetünkben, mert ha más nem, beszólhattak volna és azt nem akartam. Semmi extra név amúgy, de amikor egy rokon rákezdte, hogy "se hús, se hal" gyerek lesz ilyen névvel, megfogadtam, hogy a családban se lesz ez téma.
jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek kérdező, és én sem értem itt a válaszolókat, miért olyan nagy probléma ez... Szerintem ez azoknál áll fenn, akik valami húdeatomextrémritkagiccses nevet akarnak a gyereknek adni - ami aztán lehet a gyereknek sem fog tetszeni, ha felnő...

Most őszintén, nem mindegy, hogy még hány embert hívnak így? Ezen felrobbanni... Istenem, ész megáll.


Ha a szomszéd, vagy barátnő is azonos nevet akar adni a gyereknek, vagy esetleg a kiskutyának, hát szíve joga.

jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Akit ez zavar/na, az ne ossza meg a valódi névadási terveit másokkal.
jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Második és harmadik gyerekemnél is így jártam.


Az akkori legjobb barátnőm azt a fiú nevet adta a fiának amit én választottam a második gyerekemnek arra az esetre ha fiú lesz, lány lett. Én jóval előbb szültem. Mindenesetre megromlott a barátságunk, és utólag tudtam meg minek nevezte el a második gyerekét.

Emlékszem, mikor mondtam neki akkor hallotta először..


A 3. gyermekünknél ugyan így jártam csak másik barátnővel. 🤷

jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Rendkívül mély barátság lehet, ami tönkremegy azon, hogy másnak is ugyanúgy hívják a gyerekét. Főleg, ha az a név benne van a top 50-ben.
jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!