Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy megnyugodjak...

Mit tegyek, hogy megnyugodjak és elűzzem a negatív gondolatokat?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, most lesz a genetikai uh, amitől most még jobban rajtam van a para, mint a legelső ultrahang előtt. Annyira félek, hogy valami gond lesz, főleg hogy már idáig eljutottunk. Folyton ilyen gondolataim vannak, hogy mi van ha nincs szívhang, vagy kiderül, hogy beteg és el kell vetetni? Szó szerint rettegek és pánikrohamaim vannak. Mit tudok tenni ez ellen? Valami tanács jó lenne, mert így a terhesség végére teljesen kikészülök. Azt tudni kell, hogy 3 év után sikerült a baba, már lombik előtt álltunk és azt mondták természetesen nem is sikerülhet. Az a baj úgy érzem ha valami gond lesz nem fogunk több esélyt kapni.
jan. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Gondolj arra, hogy egészséges, erős a magzatod, és nem lesz semmi baj.

Én is iszonyúan izgultam, de azért nem annyira, mint te.

Én “megbeszéltem” a gyerekkel, hogy most menni fogunk genetikai ultrahangra, ahol szépen megnézik, hogy minden rendben van-e, viselkedjen jól, engedje meg a doktornak, hogy mindenét könnyen meg tudja vizsgálni, utána elmegyünk, veszek neki egy kis ruhácskát, meg valami szépet, és eszek egy jót, ami neki is tetszeni fog. :D

Elég röhejes lehettem, de akkor nekem segített..

Ne is gondolj arra, hogy valami baj történhet, vagy ilyesmi, és ne stresszelj, mert azzal többet ártasz mindkettőtöknek.

Inkább mantrázd azt, hogy minden rendben lesz, és július közepén/végén egy egészséges, gyönyörű kisbabával gyarapszik a családotok.

jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :)
jan. 9. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kismama meditációk segítettek. A genetikai uh-k előtt meg szülés előtt is totál be voltam parázva hogy valami gond lesz. Kapcsolódj a babáddal! Különleges kötelék van köztetek, beszélj vele.

Itt van egy magyarul: [link]

jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as köszönöm, ez tényleg jó :)
jan. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!