Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sárgás-zöldes folyásom van,...

Sárgás-zöldes folyásom van, de negatív a baktériumtenyésztés. Te belenyugodnál ebbe? 33 hkm

Figyelt kérdés

Szeptember óta sárgás a folyásom. Eleinte csak néha volt ilyen a színe. Kértem egy tenyésztést, akkor kiderült, hogy baktérium van a hüvelyemben. Olyan fajta, ami csak 2 db antibiotikumra érzékeny, de ezek olyan erősek, hogy terhesen nem használhatók, így próba-szerencse egy gyenge Zinatot írt fel a dokim. A tüneteim maradtak, így egy Betadine kúp kúrát is végig csináltam. Na azóta már állandósult a sárga folyásom és már zöldes is lett.

A nőgyógyászomnak jeleztem, így újra kenetet vett. Aerob baktériumokat, streptococcust és gombát vizsgáltak, ezekre mind negatív eredmény jött ki. Hüvelytisztaságot és nemibetegségeket nem néztek. A férjemmel hónapok óta nem merek lefeküdni a baktérium miatt, terhesség előtt pedig nem volt zöldes-sárgás folyásom.


Reménykedtem benne, hogy valahogy császárral tudok szülni, mert a baba keresztben volt egy ideig, de befordult a helyére, így ha minden oké természetes úton kellene őt világra hozni, de nem hagy nyugodni ez a fura színű folyás. Félek kárt tesz a piciben. Az orvosom szerint sok baktérium nem veszélyes rájuk, nyugodtan lehet természetes úton szülni, csak a streptococcusra kell figyelni.


Ti megnyugodnátok? Más tapasztalt már ilyet? Mitől lehet szerintetek? Hüvelyflóra helyreállító krém szerintetek javítana a problémán?



jan. 17. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem érdemes lenne ph helyreállító kúpot kipróbálni, az használható terhesen is. Ilyenkor a hormonok miatt könnyebben felborul az egyensúly.
jan. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
streptococcust találtak a vizeletemben 1 hete antibiotikumot szedek, én sem vagyok nyugodt.De pl nem a steptococcus B -m van hanem egy másik változata.Aztmondta az orvosom ne aggódjak.A streptococcus B-nél pl adnak antibiotikumot infúzión szülés alatt és nincs semmi gond a baba születésénél, nálam ez nem került szóba.Hétfőn megyek utoljára a kórházba 39+2 hetes vagyok. Sárgás/ fehér folyásom van sosem volt zöld viszont. Szerintem amíg az orvos nem mondja neked azt hogy ez baj és veszélyes addig nincs ok a pánikra. Csak na megértelek azért hogy nem hagy téged nyugodni, engem se hagy ez.
jan. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szülés alatt kaphat el bármit a baba ami a hüvelyben található, amikor kijön. Most nem ártalmas neki semmi ami odalent lezajlik mert védi a magzatvíz, nekem eztmondta az orvos, meg teljesen zárt vagyok. #2
jan. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Megoldják nyugi ha kell antibiotikummal szülés alatt hogy minden rendben legyen 🙏 Ne aggódj a szülés miatt
jan. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Végig ilyen volt, soha semmi nem tenyészett ki. Nem lett pozitiv semmilyen kenetem.

Természetes úton szültem, szexeltem végig, senkinek semmi baja.

A masodik terhességnél is ilyen folyás van, most sem találnak problémát, nekem azt mondta az orvos, hogy ez normális.

jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: neked is zöldes volt?

jan. 17. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, zöldes sárgás, sok is de minden ok volt és eddig most is.
jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!