Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes méretek és súly?...

38 hetes méretek és súly? Rövid femur?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

38+4 hetes várandós vagyok, ma voltam ultrahangon, mert folyamatosan kisebbnek mérték a babát. Most is kisebb a haskörfogat, de igazán a femur van lemaradva.


Fl: 68 mm

Hc: 339 mm

Ac: 328 mm

Bpd: 95 mm

Becsült súly:3100 gramm (kalkulátor szeribt 2960)


Volt valakinél ilyen rövid femur? Az internetes kalkulátor szerint bő 3 hét lemaradásban van.

Én is alacsony vagyok (158 cm), de azért megijeszt, hogy alig nőtt 2 mm-t két és fél hét alatt.


jan. 25. 15:02
 1/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Hát most már bármi van, azzal kell majd megküzdenetek,ha megszületett.De valószínű semmi sincs.
jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most erre azt tudom mondani, 39+1-nél voltam uh-n. 2,2kg.nak mérte a doki, majd megjegyezte, aránytalanul kisebb a feje.

Másnap megszültem 3,3kgval egy totál arányos gyereket.

jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilván, kiderül, ha megszületett, csak kíváncsi voltam, hogy másnál is mértek-e ilyen rövid femurt.
jan. 25. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ennyi idősen már kinn volt, tehát a 38. heti mérésekről nem tudok nyilatkozni 😊

Viszont előtte mérték többször, több helyen is (32. héten genetikai UH-n, mérte a genetikai szakrendelésen is az ottani szonográfus és a magánokim is), sosem volt megnyugtató a mérés, valami mindig kisebb volt, általában úgy emlékszem, hogy a fejkörfogat, de talán volt, hogy a femur is fura volt.

Nekem mondjuk semmit nem mondtak, csak mikor hszajöttem, én hülye mindig elővettem a táblázatot és paráztattam magam rajta 🙃

Minden rendben volt persze, szóval ha nem mondanak semmi aggasztót a dokik, akkor szerintem ne aggódj. Ha pedig bajt gyanítanak, akkor úgyis szólnak, ezt tapasztaltam (nekünk pl. vesetágulat volt, szerencsére úgy tűnik, hogy nyom nélkül helyrejött).

Ezek a mérések tényleg nem olyan pontosak, a súly főleg becslés, de a többi sem szentírás. Én így utólag nem forgatnám magam rajta, főleg hogy te valószínűleg nemsoká már a karodban tarthatod :)

jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

38 hetesen a kórházban mért méretek és a kalkulátor alapján 2850 gramm volt a babám. 40+6-ra született 4600 grammal. Gondolom nem 3 hét alatt nőtt majdnem 2 kilót...

Nem lehet bízni ezekben a mérésekben.

jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es, én is a táblázatok és a kalkulátorok miatt ijedtem meg. Ezt a mérést sztk-ban csinálták, de idáig magánrendelésre jártam, ott mindent átbeszéltünk, itt viszont futószalagon megy minden, igazából semmit nem tudtam alaposan megkérdezni.

Persze tudom, hogy egy picit ha arrébb kattintanak, már nagyobb méretet kapunk.

jan. 25. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, futószalag ide vagy oda, azért csinálják ezeket a vizsgálatokat, hogy észrevegyék, hogy van-e bármi kóros eltérés.

Ha baj lenne, azt észre kellene venniük, és szólnának.

Hagyd a táblázatokat, hidd el, ilyenkor már minden gyerek máshogy fejlődik.

Ráadásul az én kisfiam 52 centivel született, nem volt nagy baba (igaz, kicsi sem, főleg, hogy kicsit hamarabb bújt ki), de egy évesen már inkább a magas babák között volt (80 cm fölött), szóval kinn és benn is nagyon eltérő ütemben fejlődnek.

Mivel a súlyt csak a többiből becsülik, a haskörfogat és femur meg kisebb, így gyakorlatilag minden mért értéke kisebb, ami arra utal(hat), hogy az átlagnál valószínűleg mindene kisebb. De az teljesen rendben van, főleg hogy ti sem vagytok nagyok :)

jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, lelkileg nagyon nehéz ez a várandósság, sok probléma volt közben, ráadásul már két babát elveszítettünk és a jelenlegi is ikerterhességnek indult.

10 éve várunk rá és már agyamra megy a sok információ, táblázat, kalkulátor. Látod, még a végén is csak izgulok mindenen...igyekszem ezt most letenni és nem foglalkozni vele! Köszönöm szépen a választ!

jan. 25. 17:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Én (#5,#7) is missed ab után voltam, hidd el, megértem...én is csak akkor nyugodtam meg, mikor kinn volt :)

De már a célegyenesben vagy, kitartás!

jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!