Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hét elején vérömleny,...

11. hét elején vérömleny, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam kontrollon (11 hét 0nap) és mondta a doki hogy van egy 18x6 mm-es vérömleny. Mondta hogy pihenjek stb stb. Majd február elején megyünk a 12. Heti uh-ra. Tapasztalatok akinek volt ilyesmi méretű vérömleny? Ahogy olvasgattam ez még nem számít olyan nagynak, mondta a doki, hogy jó esetben felszívódik, esetleg kiürül, legrosszabb esetben pedig vetélés. Illetve a méhem is hátrahajló azt mondta a doki, hogy annak is a 12. Hétig kb előre kéne billennie.

Aki hasonló helyzetben van/volt érdekelne a tapasztalata. Jajj igen egyébként nem vérzek, semmi ilyesmi nincs.



jan. 26. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vérzés nélkül velszivodott.
jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokáig vérzett és ürült,többször egybe is jött,de nekem nagyobb volt. 11+4-n kezdődött. 16 hétre kiürült.
jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem ekkora. A hossza 3-4 millivel kisebb. 6 és fél hetesen vették észre, mert véreztem rendes piros vérrel. Szörnyű volt!(Már volt előtte vetélésem.) Akkor fakadt ki. Mondták, hogy pár napig még barnával ürül, ne ijedjek meg.

A 2 fontos dolog egyébként, hogy hol helyezkedik el a babához képest. Legjobb, ha alatta, mert akkor nem tudja elsodorni a vér, ha ürül. A másik, a mérete a babához képest. Nekem akkor picit kisebb volt a petezsáknál, az embriónál persze jóval nagyobb, viszont "jó" helyen volt. Kímélő életmód, no szex, gyógyszerek. 2 hét múlva látták legközelebb, akkor már kezdett szervülni, azt mondta az orvos, nem nagyon várható már ürülés. Ehhez képest, 1 hét múlva kezdődött újra. Újabb szívroham, újabb ügyelet. Ez azóta így megy egy-másfél hetente. Őrjítő! Most vagyok 10hetes. Még 2 és fél hét van a következő uh.-ig. Remélem, addig nem lesz semmi, de nem hiszem, hogy olyan szerencsém van.

Ne ess pánikba. Azt mindig elmondják, hogy van vetélési kockázata. Az első 12 hétben, minek nincs? De a baba már bőven nagyobb nála. Ha nagyon rajta van a méhlepényen, legrosszabb esetben okozhat egy kis lepényleválást, azért veszélyes, de ennek kicsi a valószínűsége. Ne aggódj, pihenj, amikor tudsz és nem lesz baj!

Nekem is hátrahajló a méhem. Most tudtam meg az egyik ügyeletes orvostól, eddig senki nem mondta. Semmit nem jelent, ahogy nő a baba, úgy fog változni a helyzete. Régen mondták, hogy nehezebb vele teherbeesni, de már ez is megdőlt.Tesómnak is hátrahajló, neki például elsőre sikerült.

jan. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 hetesen volt, abból derült ki, hogy kifakadt, és elöntött a vér. Utána 1 hét múlva megnéztek, már nem volt ott. Távozott, mert egy hematómának megfelelő méretű nyálkás undormány távozott belőlem.
jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as kitartas akkor nektek is, minden rendben lesz!!

Hát sajna nem alatta van, nem teljesen felette, de azert felette. Bízom benne, hogy mivel nincs vérzésem és kisebb is a babához képest ezért szépen felszívódik!

Majd írj hogy miujsag veletek!

[link]

jan. 26. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:

#5! Köszönöm, nektek is.

Így van, reméljük nyom nélkül eltűnik. Az enyém sajnos nem volt ilyen rendes, de majd csak szervül már.

Én most épp ott tartok, hogy feladom az elveim és beszerzek egy dopplert, mert tuti nem bírom ki uh.-ig. Eddig se nagyon volt tünetem, de mostmár konkrétan semmi. Totál kész vagyok. Ma voltam védőnőnél, de nem nézett szívhangot, csak letiltott a netről 🤣 Szóval most illegálisan írok 😂De jövök majd, ha van fejlemény, te is írj, hogy mizújs.

#3

jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen a bizonytalanság és a folyamatos várakozás a legrosszabb! De pozitívan kell hozzáállni és akkor minden rendben lesz!😊
jan. 26. 14:02
 8/11 anonim ***** válasza:

#7! Azt tanulom már 10hete, de még nem sikerült. Nagyon durván nyomom. Azzal nyugtatom magam(meg mindenki mást is,) hogy a 2.trimeszrerben már nem leszek ilyen paragép. De őszintén? Már kezdek én is kételkedni. Neked van tüneted? Komolyan inkább hánynék 0/24-ben.

#6

jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# Én pont fordítva vagyok. A másodikban vagyok jobban parás,mert tudom,ha itt lesz gond sokkal rosszabb érzés lesz :/ Könnyebben elfogadtam volna az első trimeszterbe.
jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9! Na, az se rossz 🤣

Igen, én is tudom, hogy minél idősebb, annál jobban megviselne, de én valahogy matematikai szempontból közelítem meg. Most nagyobb a valószínűsége bajnak, mint akkor.

Nyugi, nem lesz baj! Neked már tök jó esélyeid vannak.

jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!