Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják a terhességet...

Miért mondják a terhességet és a szülést testi meg hormonális "borzalomnak"?

Figyelt kérdés

Még e hónap elején volt egy poszt Redditen, amiben az volt a kérdés, hogy ki mit irigyel a másik nemtől, és szinte minden nőnek az írásában szerepelt az, hogy "milyen jó a férfiaknak, hogy nem nekik kell teherbe esni, kihordani a gyereket és közben szenvedni, majd megszülni, ami szintén egy borzalom, és rohadtul fáj" meg hogy "a férfiaknak mindenféle testi és hormonális borzalom nélkül lehet gyerekük, csak megcsinálják és kész."


Akkor itt Gyakorin, és más fórumokon miért olvasom azt, hogy olyan jó érzés amikor először megmozdul a baba, meg milyen jó, amikor megsimogatjuk a hasunkat mert a baba reagál rá, sokáig nézzük, ahogyan mocorog, stb.


A szüléssel ugyanez a helyzet, nagyon sok olyan anyuka írta már, hogy viszonylag jó élmény volt neki a szülés.


Most ezzel NEM azt szeretném mondani, hogy a terhesség és a szülés is csilicsuli rózsaszínt pukizó pónis cukormáz, csak nem értem, hogy miért kell mindent borzalomnak nevezni, ami velünk, nőkkel kapcsolatos.


jan. 27. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert van,akinek igen is borzalmas volt.
jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Istenem,már megint itt vagy...
jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
A terhességem csodálatos volt, a szülés meg méginkább.Nem szenvedtem. Szenvedni picit utána szenvedtem mert repedtem és összelettem varrva illetve a vérzés. Párom aztmondta hogy jó hogy férfi és ezeken nem kell átmennie mert tényleg minden tisztete az enyém.
jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van aki vegighanyja a terhesseget, esetleg korhazba is kerul, mert kiszarad. Fogy 10 kilot, vagy eppen allandoan megy a hasa. Aludni nem tud, pisilnie kell jarkalni 5 percenkent, aztan nyaron a 40 fokban sem kellemes mindenoras terhesnek lenni (en is az leszek).

A szules is igenis lehet traumatikus. Beledkonyokolnek, kihuzzak beloled a gyereket, szettrancsiroznak, lehet huvelyfalserved, holyagserved, mehsullyedesed, inkontinenciad. Es meg a csecsemos noverek is tajparasztok lehetnek veled a szules (sokszor inkabb szulesztes) utan.

Kerdem en, mert olvastam ilyeneket is, hogy azok a nok akik igy eltek meg, azok mit mondjanak? Ezeket meg leirni is borzaszto volt, nemhogy atelni. Ezektol a noktol ne varjatok mar, hogy azt mondjak, csodalatos elmeny volt es barmikor ujrakezdenek, es nem is volt szornyu. Mert igenis az.

jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
67%
Imádtam terhes lenni,minden nehézségével együtt nagyon jó dolog volt,és komolyan sajnálom ezért a férfiakat, hogy sosem fogják érezni, hogy mennyire jó érzés, ahogy a baba mozog.Semmihez sem hasonlítható.
jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es, persze, erre már nyilván lehet azt mondani, hogy valóban kellemetlen és rossz élmény, és semmi jó nincs benne, ez már a másik véglet, én maximálisan megértem azt, aki ezek átélte után nem szeretné mégegyszer végigcsinálni.


Én sem azt mondom, hogy mindkét dolog (a terhesség és a szülés) csupa jó és kellemes, mert a terhességnek is vannak nagyon kellemetlen részei és a nők zömének vannak rosszullétei főleg az elején, a szülés pedig ugye kegyetlenül fáj, akár el is húzódhat, komplikációk léphetnek fel és még sorolhatnám.


Nekem az a furcsa, hogy sok nő mintha meg sem látná egyikben sem a jót, csak a rosszat, úgy fogják föl, mintha ez nem lenne "normális", hogy a nőknek ezeken kell átmenniük, ha gyereket szeretnének.

jan. 27. 11:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én végigszenvedtem az egészet, de nyílván vannak szép pillanatok, amikre szivesebben emlékszek vissza
jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert így van. A férfiak nem menstruálnak, nem ők terhesek 9 hónapig, nem ők szülnek, nem őket borítják meg a hormonok a gyermekágy alatt. Ez nem feltétlen borzalmas, de megviseli a szervezetet. A pasik meg csak asszisztálnak hozzá
jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as, igen, viszont a férfiaknak meg más problémáik vannak.

Sok nő azt hiszi, csak a nőknek vannak szar dolgok az életükben, holott ez egyáltalán nem így van.

jan. 27. 13:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

“ viszont a férfiaknak meg más problémáik vannak.”


Mire gondolsz? Kifejtenéd?

jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!