Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj lehet most ebből?

Nagy baj lehet most ebből?

Figyelt kérdés
Megfáztam, fájt a torkom és hőemelkedésem van tegnap óta. Tegnap két szem, ma egy Algopirint vettem be, mert nekem a védőnő a terhesség elején (most vagyok 38 hetes) azt mondta, ezt szabad terhesen bevenni, ha valaki lázas. De most olvastam el a betegtájékoztatót, hogy a 3.trimeszterben tilos szedni. Lehet valami nagy baja a babának? És akkor ha ezt nem, akkor mit lehet bevenni ha lázas az ember terhesen?
jan. 27. 12:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, túlaggódok mindent, de lombikos babám van és nagyon félek, hogy ne legyen vele semmi baj, ha már ennyit küzdöttünk érte. Persze normál úton fogant babánál is pont így éreznék, csak azért írtam le, hogy légyszi ne kössetek belém emiatt!
jan. 27. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű,hogy ettől baj lesz most,de legközelebb paracetamol tartalmú lázcsillapítót vegyél be Azt szabad.
jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor a Panadol pl jó?
jan. 27. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól a 3 szemtől, amit bevettél semmi baj nem lesz. A làzból már inkább lehet probléma.

Panadolt vegyél be, bár tapasztalat, hogy nem sokat használ magasabb láz esetén.

Ha napi 1 Algopyrint szednél mondjuk 2 hétig, előfordulhat, hogy lenne gond belőle igen.

jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baj szerintem ennyitol, en is beszedtem kb 3 szemet 38 hetesen, bar orvosi javaslatra,de gondolom a tartos szedese okozhat komoly problemakat.

Azert inkabb benuront vagy panadolt szedj mostmar :)

jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Felhívtam a védőnőt és ő most is azt mondta, hogy Panadolt és Algopirint lehet végig szedni a terhesség alatt, inkább mint hogy lázas legyen az ember. Hát meg nem nyugodtam, de legalább most ezt is tudom. Remélem hamar jobban leszek és semmit nem kell bevenni.
jan. 27. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
De hőemelkedésre miért vettél be lázcsillapítót?
jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert szarul voltam, fájt a torkom és az Algopirin mivel gyulladáscsökkentő is, gondoltam veszek be, legalább fájdalmat is csillapít, meg lázasnak is éreztem magam.
jan. 27. 14:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!