Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki úgy tágul ki ,hogy nem veszi észre és a hüvelybe kerül a köldökzsinór?

Figyelt kérdés
Elültette a bogarat a fülembe a védőnő egy hete, hogy ilyen is lehet és ha ezt érzem (nem tudom elképzelni, hogy érezném, mert nem matatok a hüvelyemben), akkor rögtön mentőt kell hívni. De ha van is ilyen, ahhoz nem kell előbb elfolynia a magzatvíznek? Valahogy nem tudom vizuálisan elképzelni, hogy pl ülök a tv előtt és egyszer csak azt érzem, hogy a köldökzsinór előre esett és lóg ki a hüvelyemből. Vagy most komolyan van ilyen?

jan. 28. 08:07
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
85%

Van.

Köldökzsinór-előesés : egy nagyon ritka állapotról van szó, amikor szülés előtt vagy közben a köldökzsinór előbb kerül a szülőcsatornába, mint a magzat. Ilyenkor mindig sürgősségi császármetszés szükséges.

jan. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Első babánál tutira érezni fogod ahogy nyílik a méhszáj. Nem leszel olyan szerencsés hogy fájdalom nélkül menjen.

Meg ehhez el kell folyni először a magzatvíznek, azt meg csak észreveszed ha kb 1 liter víz távozik belőled...

jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Elsőnél nst-re mentem. Vizsgáltak is. 39.héten jártam.

Vizsgálat kózbe mondta a doki, hogy reméli hoztam a cuccom, mert azonnal szükőszoba. 4ujjnyinál jártam. Semmit nem vettem észre belőle.

Onnan 7órára szültem meg.


Senki nem mondta, hogy a köldökzsinór előre eshetett volna.

De nekem valahogy hihetetlen, hogy azt nem veszik észre, hogy a hüvelybe leesik. Nekem egy cérnaszáll miatt is tök idegen test érzetem volt

jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, van. Nagyon veszélyes helyzet.
jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Baratnőmnek a második gyerekével megtörtént. Elfolyt a magzatvíz, bementek a férjével a kórházba és míg álltak a nővérpultnál és töltötték ki a kötelező dokumentumokat, hirtelen egy fájás kíséretében előreesett a köldökzsinór. Egyből összeszaladt több orvos, nővér és 5 perc múlva a műtőben volt. Egyből altatták és vették ki a gyereket. Szerencsés vége lett. Elképzelni is félelmetes mi lett volna, ha ez nem a kórházban történik.
jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ehhez először el kell folynia a magzatvíznek.
jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na igen, tudom, hogy van olyan hogy köldökzsinór előreesés de azt el nem hiszem, hogy ez magzatvíz elfolyas nélkül megtörténik. Ha meg elfolyik a magzatvíz, akkor meg úgysem tököl otthon az ember, hanem megy a kórházba. Bár nekem program császárom lesz, de remélem nem akar addig elfolyni a magzatvíz.
jan. 28. 09:30
 8/14 A kérdező kommentje:
Kettes. Remélem előbb meglesz a műtét, minthogy bármi is tágulni tudjon 🙂.
jan. 28. 09:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A magzatvíznek ahhoz el kell folynia. Csak akkor tud előre esni. Nekem a védőnő mondta, hogy ebben az egy esetben mentő, mert fekve kell szállítani. (Meg nyilván vérzés esetén.)

Ha nem folyik el a magzatvíz, nem tud előre esni.

jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na végre valaki megértette a kérdésem 🙂.
jan. 28. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!