Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Mikor...

7 hetes terhes vagyok. Mikor és hogyan jelentsem be a főnökömnek (nem a legkedvesebb ember), hogy babát várok? Hány hetes terhességig kell/kötelező dolgozni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 8. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehány hétig sem kötelezhetnek rá.

Ha a háziorvosod betegállományba vesz,akkor nem tudnak mit tenni.

Általában a 12. hét után szokás bejelenti,bár én már a 4.-en megtettem.:)

Boldog babavárást!

15 hetes kismami

2008. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosod nem ajállja az állományt, és Te jól érzed magad, a munkahelyeden meg nem kell emelgetni, lótni-futni akkor addig dolgozol ameddig jólesik, ill. amíg a főnök jó szemmel nézi, de terhesen nem rúghat ki.Én a 4. héttől vagyok állományba mert vesz. terhes vagyok.A nődokiddal beszéld meg mit ajáll. Boldog Babavárást!
2008. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia ,mindenképpen csak akkor jelentsd be,ha már nem vagy próbaidős és megvan a kiskönyved!!

Én úgy tudom a 12.dik hétig kötelező szólni,előbb nem is érdemes!A pocid úgyis csak később fog látszódni,én 13hetes vagyok,de még nem vehető észre-mondjuk mindig is volt egy kis hasam...Azt,hogy meddig dolgozol azt te döntöd el,ha nem bírod ,mert rosszul vagy vagy fizikai munkát stb.csinálsz az orvos kiír táppénzre,de csak akkor tedd ha nemvagy próbaidős,mert ez alatt is felmondhatnak és nem vagy védve.Ha nem vagy az és szóltál a kiskönyved is megvan ,nem rúghat ki!!!

Ha bírod dolgozhatsz kb a 7.5hónapos korig is,ekkor kiveszed a szabiaidat-ha van,és elmégy tgyásra.De ezeknek utánna kell érdeklődj,mert mindenkinek a saját helyzetétől függ.A védőnő is tud segíteni ebben.Azt viszont ne felejts el ha táppénzen vagy a terhesség alatt,jelentősen lehúzza a gyededet is,erre figyelj.

2008. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy próbaidős és megvan a kiskönyved, nem rúghat ki. Onnan kezdve te döntöd el, mikor mondod el. De ha beleesel a rosszullevők körében, akkor nehéz titkolni. Illetve sok vizsgálatra kell járni-délelőtt, ezekre is el kell kéretőzni. Kötelező idő nincs, akár már most is elmehetsz táppénzre.

Hogy hogyan? Állj elé, és közöld vele, hogy terhes vagyok, terveim szerint ... hó ...napjáig fogok dolgozni. Ha nem kedves, "szard le" neked legyen jó, az a lényeg. TE örülj, ő meg pukkadjon meg:-)

2008. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


én a 8.-dik hét betöltését megvártam, akkor jelentettem be, írásban e-mail formájában (hogy védve legyek). az én főnököm sem egy álom, de jól fogadta, sőt, jobban mint gondoltam :). az, hogy meddig dolgozol rajtad múlik, semmi sem kötelező! azt tedd, amit érzel, ha fáradt vagy, irasd ki magad, ha bírod, dolgozz, de csak addig , amíg nem okoz gondot a bejárás, a sok ülés, állás meg ilyesmi. ha úgy érzed jobban terhelnek, sajnos ez nálam így volt kb három hétig (a hír fogadása ellenére), szólj, hogy soknak érzed, ha pedig nem változik a helyzet : betegszabi :)))).


jó babavárást ,

üdv

babóóó :)

2008. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!