Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki elkapta terhesen a...

Volt aki elkapta terhesen a lepkehimlőt?

Figyelt kérdés
Kisfiam màsodik osztàlyos,ma kiütèsekkel èbredt,először azt hittem skarlàt mert hasonló volt. Az ügyeleten kiderült,hogy lepkehimlő amivel nincs teendő. Most ,hogy olvasgatok róla bővebben,làtom,hogy a magzatra mennyire veszèlyes. 14hetes terhes vagyok,holnap felhivom az orvosom. Volt valaki ,aki terhesen elkapta ezt a vírust?
febr. 18. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedre nem tudok valaszolni. Nekem most mind a 2 gyerek atesett rajta. Egyiktol se kaptam el, igaz terhes sem vagyok.

Annyit hallottam, hogy terhesekre veszelyes.

febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet már rég átestél rajta, nagy százalékban semmilyen tünetet nem okoz.
febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass vérvizsgálatot, ebből megtudod, hogy régebben átestél-e már ezen a betegségen. Sokan tünetmentesen átvészelik, de ők is védetté válnak. Ha közéjük tartozol, megnyugodhatsz.

Ha nincs a véredben ellenanyag, vagy csak az a fajta van, ami friss fertőzésre utal, akkor figyelni kell az ellenanyagszint változását, és ha bebizonyosodik a friss fertőzés, akkor a magzat fejlődését is gyakrabban kell ellenőrizni.

Szerencsére ez nem olyan ragályos, mint pl. a bárányhimlő, és ha mégis megkapod, akkor is csak kis százalékban okoz magzati károsodást.

febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
febr. 19. 06:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi a helyzet veled kérdező? Nekem bölcsis kisfiam van, 21 hetes vagyok de nagyon aggódom én is emiatt.
márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Hát anya azt mondta nekem,hogy én àtestem ezeken a betegsègeken. Nem tudom,én nem emlékszem rà,arra igen,hogy egyszer voltam himlős és nem mehettem iskolába az más volt mint a bárányhimlő mert azt mèg oviban kaptam el. Védőnővel is beszéltem,ő is azt mondta,hogy ne aggódjak. Egyébként minden rendben van. Remélem veletek is .
márc. 3. 15:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!