Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok. Ki...

16 hetes terhes vagyok. Ki milyen időszakonként ment nőgyógyászhoz?!

Figyelt kérdés
febr. 21. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pl pont 16 hetesen voltam utoljára. Voltam 6 hetesen, majd 12, 16 és 2 hét múlva megyek a 20 hetesre. Mondjuk én magánba járok, államiba azt hiszem csak 4 uh van egész terhesség alatt
febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem négy hetente hív vissza az orvosom. Nem tudom, hogy ez lenne -e az átlagos vagy sem, mert eléggé komplikált terhességem van.
febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Államiban 3 kötelező UH van, közötte UH nélküli terhesgondozásra ami annyit jelent, hogy az orvos megkérdezi hogy vagy, vérnyomást és súlyt mér meg esetleg méhszáj át ellenőriz, de erről megoszlanak a vélemények szükséges-e, mivel van egy hangyányi fertőzés veszélye a nyúlkálásnak.


A vérnyomást, súlyt, vizeletet a védőnő is nézi havonta, 20. héttől szívhangot is, szóval szerintem ha nincs panasz teljesen felesleges a nőgyógyászhoz is menni annyira hogy "Hogy van? - Köszönöm jól".

febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden havonta egyszer kell menni terhesgondozásra sztk-ban. Ott találkozunk a védőnővel és az orvos is ránéz uh-n a babára.
febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A 12. hetes után, 16, 20, 23, 30, 34 hetesen voltam. Utána a kórházban a CTG-k után is csináltak minden alkalommal.
febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4hetente, plusz a kötelező ultrahangok.
febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én magánba járok, minden hónapban 1x, plusz a kötelező uh a kórházba.
febr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én 2 havonta, a genetikai UH-k között kb. félúton.

Tehát kb.

5. hét - hogy állunk? (lombik volt, korán kellett tesztelnem, tudtuk, hogy max. petezsák/szikhólyag lesz, de látni akarta Ok-e)

7. hét nőgyógyász szívhang,

10. hét magánban, hogy férjem is hallja/lássa, mert a kórházban nem jöhetett be

12. genetikai UH

16. hét nőgyogyi

20. genetikai UH

25. nőgyogyi

30. genetikai


A kövi a 34. héten lesz a sima nőgyogyi.


A nőgyógyászomhoz felváltva jártam a magán és állami rendelésére, ő csak ránézett hasi UH-n, szívhang, placenta, magzatvíz OK-e, illetve az utolsó kettőn nézett méhszájat is + kiírta a beutalókat vérvételre, beírta a kiskönyvbe, amit kellett, válaszolt a kérdéseimre stb.


Genetikaira magánban jártunk.

febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én magánba járok.

Voltam 6, 9, 12 és 16 hetesen, illetve 20 hetesre megyek majd két hét múlva.

Ebből a 16 hetesen nem lett volna uh, hanem csak méhszáj vizsgálat, de mivel a férjem akkor jött be velem először, ezért mégis csinált egy uht.

febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 17 hetes vagyok jelenleg így eddig tudok nyilatkozni.

Én magánban voltam a dokimnál 7 hetesen megállapításon, majd a 12.heti genetikai UH-ra már a kórházba hívott vissza olyan napra amikor ő van. Közben vissza kellett mennem a 10.héten gombás fertőzés miatt, ott is csinált UH (nagyon rendes doki amúgy). Legközelebb a 19.héten megyek a 2.genetikaira. Utana gondolom majd a 30.heti lesz a következő, közte mi biztos elmegyünk babamozira, hogy ne teljen el annyi idő UH nélkül.

Problémamentes a terhességem eddig, direkt kérdeztem hogy ne menjek-e 16.hét körül külön magánba, de azt mondta nem kell. 🤷🏼‍♀️

Először nekem is nagyon ritkának tűnt, de egész gyorsan elmegy az idő és végülis elég sokszor megspórolok így 28 ezret/alkalom 😄


Ha valami panaszom lenne úgyis mennék azonnal.

febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!