Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi volt a legnagyobb butaság,...

Mi volt a legnagyobb butaság, amit a terhességed alatt mondtak neked? (Ha volt ilyen)

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk a babánk nemét, de a kolléganőimmel ma reggel erről beszélgettünk. Az egyik csaj állította, hogy a szép, csinos nőknek az első babájuk általában kislány, neki minden ismerősénél így volt szerinte. Ahogy Ő fogalmazott a "tenyeres-talpas", asszonyos testalkatú nőknek fia születik először általában, így figyelte meg. Ekkora baromságot még sosem hallottam, nem is tudom honnan szedhette. Kérdeztük tőle, hogy mi a helyzet a különböző nemű ikreknél, de arra valamit összehablatyolt A meg B babáról, aminek semmi értelme. Ismerősök közt is volt, aki mondta, hogy a hasam formája alapján biztos kisfiú, de még csak 10 hetes a magzat, nem is látszik a hasomon semmi. 😅 Néha bosszantanak a buta emberek, emiatt elgondolkoztam, hogy vajon sok ilyen lesz még a végéig? Tudom, hogy sok ilyen népi hiedelem létezik, nem is tartom mindet nagy butaságnak, de nem is hiszek bennünk, nem igazán érdekelnek.

Neked mi volt a legnagyobb butaság, amit mondtak? Sok ilyen volt?


febr. 23. 09:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10 Nekem hatalmas hajjal született a fiam és nem volt gyomorégésem...


Szerencsére én személyesen nem vagyok ennyire buta emberekkel körülvéve, de Facebook csoportokban azért olvastam meredekeket...


Pl nem szabad terhesen hajat vágatni, mert attól elvetélsz? (24 hetesen vágattam le a hajam)

Nem szabad terhesen kutyátacskát simogatni, mert szőrös lesz a gyerek... (Van egy macskánk, lehet attól lett ekkora haja a gyereknek...)

febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%

Az anyósom ezeknek a népi hülyeségeknek a császárnője...

M

- Minden nap egyek paradicsomot, mert már nem emlékszik, miért, de neki a nagyanyja azt mondta a terhessége alatt, hogy MUSZÁJ.


- Ne nézzek csúnya emberre, mert csúnya lesz a gyerek. (De ha nem nézek rá, honnan tudjam, hogy csúnya??)


- Ha megkívánok valamit, azonnal egyek belőle, mert ha nem, allergiás lesz rá a gyerek.


- Ez máshogy, ha megkívánok valamit és nem eszek belőle, akkor az balszerencsét hoz.


Aztán kolléganők jöttek azzal, hogy úgy áll a hasam, hogy tuti fiú, tuti lány, mert látják. A férjem valami rokona meg írt nekem, hogy megálmodta, hogy mikor fog megszületni, szól, hogy ne lepődjek meg. 😂

febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!