Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A lombik babák általában...

A lombik babák általában ikrek? Nagyobb az ikerterhesség esélye?

Figyelt kérdés
márc. 1. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Idén január elsejétől 35 év alatt már csak 1 embriót ültetnek be. Így csak egypetéjű ikrek lehetnek, azaz összességében kisebb az esély az ikerterhességre.


Régebben (értsd 2000-es évek eleje) rosszabb volt technológia, más volt a finanszírozás is, jobban megértés 2 vagy akár több embriót beültetni, úgy nagyobb volt az esély az ikrekre.

márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem azok. Évek óta arra törekednek, hogy egyre lejebb tornásszák az ikerterhességek arányát. Már nagyobb az esély a sikerre, mint 10-20 éve, így általában 1 blasztocisztát javasolnak.

Nekem 2022-ben volt a beültetésem, külön 2 tanús nyilatkozat kellett, hogy vállaljuk az ikerterhesség kockázatát (2 blasztocisztát kértem vissza). Szerencsére csak 1 baba lett. 🙂

márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Elég gyakori, igen. Ahány ikerpárt ismerek (nem kevés), mind lombikos.
márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

#3


Attól még a kérdésben felvetett állítás nem igaz, miszerint ÁLTALÁBAN ikrek, nem helytálló.

Ha azt kérdezi, az ikerterhességek nagyobbik része lombikkal vagy más meddőségi kezeléssel fogant, az igaz.

márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még a legújabb szabályozás előtt lombikoztam. Akkoriban minden beúltetésnél 2-t kértünk, és kaptunk is vissza. Először mindketten megtapadtak, de a 20. héten sajnos elvetéltem... Kinyílt a méhszáj. Ez (is) az ikerterhesség egyik kockázata.

Sok ikerpár született korábban lombikkal. Ismeretségi körömben két család van, ahol hármasikrek lettek; és nagyon sok a hozzánk hasonló tragédia is, ahol éveket küzdenek egy babáért, végtelen boldogság, hogy kettő is megtapad hosszú várakozás után, aztán középidőben véget ér minden...


Remélem, hogy az új szabályozás által többen lesznek boldogok, és kevesebbeket ér majd a miénkhez hasonló sorscsapás.

márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4#

Igazad van, átfogalmazom.

Ismerek egy csomó (két kézen megszámolható) lombik ikerpárt, amíg egyeke lombik babát csak egyet.

márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 35 alatt vagyok de minden alkalommal 2 kaptam vissza nem én kértem az orvos javasolta, a beültetés papírján pedig alá kellett írni hogy tisztában vagyok vele és elfogadom hogy van esély iker terhességre is. De csak 1(1) maradt meg belőlük.
márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt kolléga korábban ezen a területen dolgozott. Akkor még más volt a szabályozás, hivatalosan 4 embrió volt a maximum, amit beültethettek volna, de ők általában 1-2-t ültettek be, ha nagyon esélytelennek tűnt, akkor 3-at, de ez nagyon ritka volt és 4-re nem is emlékszik, hogy lett volna. De azt mondta, hogy más intézetnél más volt a protokoll és ahol fontosabbnak tartották, hogy jó legyen a beültetés/sikeres beültetés mutató, ott hajlamosak voltak egyszerre többet. Az USA-t hozta fel példának, hogy ott még lazább a szabályozás és ezért ott sokkal gyakoribb lombiknál a többes ikerterhesség is, annak minden fizikai és lelki kockázatával együtt. Szóval a szabályozástól és az intézet protokolljától is függ, mennyire gyakori lombiknál az ikerterhesség.
márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért lett ez az új szabályozás?


Évek óta arra törekednek, hogy egyre lejebb tornásszák az ikerterhességek arányát.


Mi miatt? Nekem ez új.

márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9


Az ikerterhesség kockázata miatt. Sajnos sokan nem fogják fel, hogy az ikerterhesség nem sétagalopp, rengeteg rossz végkimeletel van. De csak arra gondolnak, jaj, de cukimuki két baba egyszerre.

Olvasd el amit az 5-ös válaszadó is írt!

Én is ismerek ikerbabákat félidőn túl elvetélő nőt. Meg olyat is, akinek szüléskor halt meg az egyik.

márc. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!