Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor kezdett vásárolni a...

Ki mikor kezdett vásárolni a babának dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hanyadik hèttől "biztonságos" vásárolni az újszülöttnek?

márc. 14. 15:36
1 2 3
 1/24 babyboom567 ***** válasza:
100%

Bármikor.Nincs semmi köze hozzá a babonának.Szülésnél is történhetnek tragédiák.

Ha most látod az álom kiságyat akciósan, vagy az álom babakocsit, vagy mitudomén, vedd meg.

3 éve nézegetem az iskolatáskákat a gyereknek(most szeptemberben fog menni suliba),és tavaly nyáron megtaláltam az álom táskát(nem is brutál drágán), és hagytam magam lebeszélni, most meg már nem kapható,mert kifutó termék volt.Soha többet nem hagyom lebeszélni magam semmiről.

márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a babona be nem tartása miatt fog bekövetkezni a baj ha úgy lenne. Ez hogy biztonságos is nonszensz hiszen történt baj még a szülés pillanatában is sajnos.

Én a 12.héttől vásároltam uniszex dolgokat kiságy,babakocsi,lepedők, uniszex ruhák ami épp megtetszett illetve pelenkákat egyéb higiéniai dolgokat a babának meg nekem is a korházra stb majd 20.héttől mikor kiderült a neme utánna a többit amiből tudtam hogy kifejezetten a neméhez illőt szeretnék ruhák,kiságyba rácsvédő stb.

Sokan vannak úgy hogy elég a végére hagyni de én szerettem vásarolgatni ki se bírtam volna várni ha csak pl a 30.hétnél álltam volna neki. Illetve nekem korábban is jött úgy hogy én nagyon örültem hogy a 30.hétre megvolt minden szinte. A másodikkal is ugyan úgy voltam ő csak 2héttel jött hamarabb de nála is a 30.hétre megvolt minden utánna már csak vártam és nem kellett azon agyalni mi kell még mi nem nyugodtabb voltam így.

márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

A 12. hetet érdemes megvárni, mert ha esetleg baj lenne akkor nem kéne kerülgetni a sok cuccot, szerintem az nehéz lenne.

Babonák butaságok, azzal nem kell foglalkozni.

Mi végig vásárolgattunk apránként, a nagyobb dolgokat a vége felé mint pl kiságy, pelenkázó.

márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a terhesség negyedik hónapjától kezdtünk el vásárolni, de nem babona miatt, hanem egyszerűen így alakult. Addig folyton rosszul voltam és két hányás között nem éreztem azt, hogy vásárolgatni lenne kedvem.
márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Èvekkel azelőtt, hogy megfogant volna, màr vettünk egy kis bodyt. Kb. 6 hònapos vàrandòssagtòl szedtük össze a holmija többi rèszèt.
márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

13 hetesen tudtam meg a nemet, na onnantol. Bar en nagyon a minimumon nyomtam, a legtobb dolgot szules utan szereztem be, mert nem akartam sok felesleges kacatot, millio ruhat felhalmozni, amit nem is hasznalunk majd. Neten megrendeled, mar minden itt van 1-2-3 napon belul, szoval ezert se porogtem ra annyira :D

En olyan ember vagyok, aki nem aggodik elore. Barmikor barmi tortenhet, majd ha van okom ra, akkor felek, de addig nem.

márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A 36. héten lett meg az első dolog
márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig biztonságos, ne higgy a hülye babonákban. Nem tudom, pontosan hanyadik héten, de elég hamar vásárolgattam mar. :)
márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A 12.hét nem babona, hanem vízválasztó. Bármikor történhet baj, de akkor már mérföldekkel kisebb az esélye. Én addig biztosan nem akartam, de szívem szerint a 20. hétig se igazán, sőt leginkább addig semmit, amíg nincs kész a lakás és csak útban van minden. Vagyis kb.a 30.hétig.

Ehhez képest 13 hetesen kaptam 1 babakocsit, mert ők nem kerülgetik. Emiatt nem utasítottam vissza, azóta kerülgetem én. Illetve, amikor megtudtam, hogy pont ellenkező nemű, mint amit vártam és amiből hegynyi ruhája lenne, úgy megsajnáltam, hogy azonnal elmentem rendes, nemének megfelelő ruháért. Csak párat vettem, még csak jelképesen. (Ez 15 hetesen volt.) Itt meg is álltam, most egy darabig nem veszek semmit. Most vagyok 17hetes.

márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. 4 hónapos terhes vagyok. Ha nem is most, de a következő hónapban szeretnèk elkezdeni vásárolni, sok is lenne mindent egyszerre. Apránként gondoltam, mire kell minden meglegyen
márc. 14. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!