Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindennel azonnal orvoshoz...

Mindennel azonnal orvoshoz kell szaladni?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon mindenki mindig azt írja, azonnal orvoshoz kell fordulni, barmilyen kis tünettel. Ti ezt hogy tudjátok kivitelezni? Én kb hetente kell, hogy hívjam az orvosom, mert sok a probléma és szörnyen érzem magam, mert úgy érzem az agyára megyek, csaak húzom az idejét. És így sem tud azonnal megnézni soha, mindig csak pár nap múlva.

Ti higy csináljátok, hogy mindig azonnal mentek? Vagy mindig más orvoshoz? Az nem probléma ha mindig más lát, mindenki mást mond?


márc. 18. 08:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam amikor gond volt a kórházba mentem, sose küldtek el vagy bántak velem rosszul. Mindig azt mondták (és így is van), hogy inkább egy felesleges kör, minthogy baj legyen.

Havonta mentem az orvosomhoz, de ha gond volt nem őt hívtam, hisz ha nem rendel úgysem tud ellátni. A kórházban mindig van ügyeletes orvos.

márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem kell mindennel orvoshoz szaladni

Egy kis hoemlekdes miatt pl nem kell(csak ha tartósan lázas a gyerek.en három nap láz után szoktam elvinni a gyereket)

Azzal sem kell rohanni ha folyik a gyerek orra.


De pl.egy csecsemőnél ha három hete megy a hasa plusz csupa takony(nemrég volt itt pontosan ugyanez a kérdés egy anyától)azért indokolt az orvos.(Az anyukát elhajtotta gyerekorvos, remélem azóta volt a surgossegin a babával)

márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból az orvosomat hívtam napközben, ha elmesélésem alapján úgy ítélte meg, akkor soron kívül fogadott.

Ha este volt, vagy hétvége, akkor mentem ügyeletre, aztán utólag számoltam be a magándokimnak a fejleményekről. (Covid alatt, igazolt fertőzöttként voltam terhes, mikor kisebb vérzést tapasztaltam, ilyenkor az volt a protokoll, hogy csak mentővel lehetett bemenni az ügyeletre, de egy missed ab után ez pont nem érdekelt, mentem így is.)

márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, mi az a "minden". Egy kis orrfolyással terhesen nem kell rohanni, vsgy mert épp rosszabb napja van és szédül, vagy megviseli a front, aznap 2x hányt már (érsd: nem vészes hányása van) stb. De hasi görccsel, vérzéssel, pecsételéssel, erős bűzös folyással már igen, az orvos.
márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Én a 2 terhesség alatt csak 1x hívtam pluszban az orvost, akkor is csak anyukám nyaggatására, élesen fájt a hasam olykor - megvizsgált, javasolt hashajtót és viszont látásra... Krvára megérte ezért elcseszni 1 fél napot hogy bemenjek a kórházba...

Pedig volt olyan is amikor más hanyatt-homlok rohant volna mert olyan baleset érte a hasamat, de nem mentem, nem is kellett.

Nem kell mindennel orvoshoz rohanni

márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%
Nem kellene, de a terhesek 90%-a elveszti a józan eszét, és minden agymenéssel az ügyeleten köt ki.
márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit sárgásabb a folyásom, egy-egy zöldesebb darab van benne, nagyon ritkán. Utrogestant szedek, így ez lehet, hogy teljesen normális. Nehéz eldönteni, hogy mi az amivel szaladni kell és mi nem. Nekem már hetek óta barnazásom-vérzésem is van hematóma miatt így pláne nehéz elkülöníteni, hogy mi mi miatt van.
márc. 18. 09:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát folyással szaladni nem. Munkanapon bemész reggel a terhesgondozóba/szakrendelésre és ennyi.
márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Én a "hívd fel az orvosod és megmondja" válaszokat se értem sose... mintha olyan könnyű lenne telefonon elérni 😅 de lehet csak nálunk nem olyan a doki, hogy fel is veszi valaki a telefont 😆
márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Kylie22 ***** válasza:
100%
Hány hetes vagy?Mikor mész megint orvoshoz? Azért így, hogy vérezgetsz nézhetnek sűrűbben is.Mit mondtak mennyi idő míg felszívódik?A sürgősségire nem rohannék a folyás miatt,viszont kérnék egy időpontot mindenképpen vizsgáljon meg.(Hozzánk a faluba w hetente jön a nőgyógyász terhes vizsgálatra és mindenre kíváncsi, első babánál olyan kiosztást kaptam,mert nem szóltam, hogy néha már görcsölgetek, hogy csak na.Egyből megnézette a vesém és a méhlepényt.Mondta a mensit görcs csak az első trimeszterbe normális.Igaza lett a baba elnyomta a vesémet.
márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!