Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koffeinmentes kávé is élénkítene?

Koffeinmentes kávé is élénkítene?

Figyelt kérdés
Mostanában kívánom a kávét és mivel nem akarok rendes kávét inni, vettem koffeinmenteset (nem rossz minőségű, Lavazza). Nem iszom belőle sokat, amerikai "löttyöt", de nagyon elkezd tőle mozogni a baba. Tegnap is és most is. Valahol azt olvastam a neten, hogy ugyanolyan hatása van, mint a rendes kávénak. Most mi igaz belőle és szerintetek káros lehet? Aki szokott rendesen kávézni, nála is jobban mozog esetleg a baba?
2010. okt. 26. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Placebo


hatása nincs de azért felélénkülsz tőle.


nagyon tejesen szoktam inni a kávét - nescafé és karaván- de sose tapasztaltam hogy nagyon rúgna a baba tőle.

2010. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én az előző terhességem alatt is megittam minden reggel egy kávét (nem koffeinmenteset) és most a másodiknál is ezt teszem. Szerintem pont a koffein az, aminek élénkítő hatása van, de nem vagyok szakértő...

Egyébként mindenhol azt olvastam, hogy napi 2-3 adag kávé egyátalán nem ártalmas a babára nézve. A koffeinmentessel tuti nem ártasz a babádnak, nyugi!

2010. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a koffeinre, hanem a kávé ízére, illatára is beindul valami a szervezetünkben, ami élénkít. Pontosabban a koffeines kávé élénkítő hatása ezekkel a plusz tulajdonságokkal párosul, így a koffeinmentes kávé miatt is hasonlóképpen reagálhat a szervezetünk. Én még anno a koliban ittam este egy koffeinmentest és nem bírtam elaludni tőle hajnali 3ig.
2010. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem annak idején, amikor terhes voltam, a dokim mondta, hogy nyugodtan igyak egy tejeskávét reggelente, mert brutál alacsony volt a vérnyomásom, és előtte is nagy kávézós voltam. Szóval a terhesség alatt végig, és még akkor is, amikor szoptattam, egy bögre tejes vagy tejszínhabos kávét minden reggel megittam :-)
2010. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En 3 az 1-ben kávét iszok minden reggel munkában és mindég nagyon mozog tole a kicsi. A novérke azt mondta a dokinál, hogy nyugodtan meg lehet inni a kávét (persze mértékkel), nem lesz tole semmi baja a babának. Ha kívánod, igyál nyugodtan egy csészével.


30 hkm

2010. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nyugodtan lehet inni rendes, koffeines kávét is napi 1-2 csészével, semmi baja nem lesz a babának.

Szerintem inkább arról van szó, hogy jól esik neked a kávé (legyen az akár koffeinmentes is), és ettől élénkül fel a baba is, azaz Ő is jól érzi magát.

Igyad nyugodtan.

2010. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem, néha fogok bűnözni egy picit:)
2010. okt. 26. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!