Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a kötelező 37...

Mi a különbség a kötelező 37 éven felüli kismamáknak szóló genetikai vizsgálat és a kombinált teszt között?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A genetikai vizsgálat családi háttérre is rákérdez, betegségekre, még van egy uh, amit generikus csinál. A kombinált tesz egy vérből vett minta alapján mutat genetikai betegségre hajlamot. A két dolog teljesen más alapján valószínűsít.
ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem genetikai vizsgálat, hanem getenikai TANÁCSADÁS. És akkor ebből rá is jöhetsz, mi a különbség.
ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmiféle vizsgálat, csak genetikai tanácsadás van. Az is csak papíron.

Kombinált tesztet nem csináltam, mert 37 fölött semmi értelme, úgyis rossz lenne.

A genetikai tanácsadáson megmondom, mi volt: Kértem időpontot, amit kérésem ellenére hetekkel a genetikai uh.utánra adtak. Nem azért, mert előbb ne lett volna, csak náluk az a szokás. Mivel baromira nem volt kedvem megszülni egy 20+ hetes beteg gyereket, ha úgy van, közöltem, hogy akkor ki vagyok segítve, mert ezek szerint olyan tesztet fogok kérni, amilyet gondolok, rohadtul nem ad itt senki tanácsot.

Az uh-m tökéletes volt, csináltattam egy NIPT tesztet 130-ért, majd elmentem a tanácsadásra az időpontomra.

Ott megkérdezték a saját és az apa születési dátumát, hogy van-e ismert genetikai betegség a családban, valamint, hogy kaptam-e covid elleni oltást, ha igen, milyet.

Megnézték az uh.leletem, kikövetelték a NIPT tesztem eredményét, hiába mondtam, hogy negatív, amihez egyébként semmi közük, mivel azt se kellett volna tudniuk, hogy csináltattam, azért voltam ott, hogy "tanácsot adjanak, mit csináltassak." Közölték, hogy negatív. Jé, tényleg? És elmondták, mit jelent az. Mintha nem tudtam volna🙄Ha történetesen sík hülye lennék, akkor is elmondta a biológus a magánintézményben+ le van írva.

Szóval kérdésedre a válasz, semmi. Egyik haszontalanabb, mint a másik. Ja, nem, bocs, egy haszna van. Ha elég öreg vagy, kapsz beutalót magzati szívultrahangra eredménytől függetlenül. Azt a tanácsadáson adják.

ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
37 vagyok. Köszönöm a válaszokat.
ápr. 2. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!