Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős hányingerrel hogy tudtato...

Erős hányingerrel hogy tudtatok bejárni dolgozni?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdődött a hatodik hét brutális hányingerem van. Nem csak reggel hanem szinte egész nap. Tudok itthonról dolgozni de párszor be kellene menni azért a munkahelyre. Ti ezt hogy oldottátok meg? Van valami bevált dolog hányinger ellen?

ápr. 2. 06:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a sós keksz, meg a ropi picit enyhített. Én is így voltam, hogy egész nap hánynom kellett. A munkahelyemen hamar ki is derült a terhességem a folyamatos rosszullétek miatt. Szerencsére 10-11 hetesen mintha elvágták volna.
ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha szedsz terhesvitamint este lefekvés előtt vedd be.

, ne napközben. Nekem ez segített, addig amíg nem javasolták csak túlélésre játszottam a munkahelyen... Nálam is kiderült emiatt idő előtt, mert haza kellett mennem...

13.hétre elmúlt szerencsére. 😊

ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Én ha éhes voltam rosszabbul voltam, szóval igyekeztem figyelni rá hogy egyek, amit tudok.


Másik hogy jobb kint mint bent. Volt hogy reggel hánytam és utána indultam a munkahelyemre. Miután kijött sokkal jobban voltam.

ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Én sajnos többször is hánytam egy napon belül a 9 héttől. Megkönnyebbülés sose volt, a köztes időbe hányingerem volt, szédültem, öklendeztem 0-24. 20 hétig ment ez, őszintén? Én sehogy. Ha nem lettem volna vérzés miatt veszélyeztetett nem tudom hogy éltem volna túl a pörgős, stresszes, odafigyelős 12 órás munkámba, amikor itthon is csak fetrengeni tudtam a 90-es vérnyomással szédülve a két hányás között. Még a tp papírt is úgy adtam le, hogy megálltam hányni az utcán szatyorba. Kegyetlen időszak volt. Próbáld végig a tippeket kérdező, én is mindent próbáltam, nálam nem használt semmi csak az idő, de lehet nálad használna valami esetleg. Kitartást! Nem egyszerű, sajnos.
ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Úgy,hogy 10 hetesen táppénzre mentem!
ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Táppénzre kell menni.
ápr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem csak hányingerem volt, nem hánytam. Nálam az segített, ha rámtört, hogy rágóztam, vagy valami apróságot ropogtattam, falatoztam. Pl ropi, magvak, gyümölcsök stb.
ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a napi 1 menetrend szerinti hányás kb 9-10 között mindig megvolt.Utána tök jól voltam,ezt meg semmivel nem tudtam elkerülni.Ha ettem,ittam,bármit csináltam, akkor is 9 óra körül rosszul lettem.Elintéztem,ment tovább minden.11.hét után elkezdett ez elmaradozni,13.hétre teljesen megszűnt.
ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az a szerencsém, hogy gyed alatt jön a tesó. 3.baba és rosszabbul vagyok vele, mint az első 2vel együttvéve. 9 hetes vagyok. Ráadásul állandóan álmos is vagyok, én nem bírnék így dolgozni. Itthon alszom mikor a gyerek 😅

Ha bárkinek van szuper ötlete én is vevő vagyok rá 😁

ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Mindkét terhességemnél konstans rosszul voltam. Nem esett jól semmit enni, de ha nem ettem, még rosszabbul lettem. Szerencsére csak párszor hánytam. Zömében ülőmunkát végzek, én szabályozom mikor megyek ki területre és mikor nem. Ha éppen kicsit jobban voltam, mentem, ha nem, akkor vegetáltam, túléltem. A legrosszabb 3 napomban betegszabin voltam, kb. ennyi.

A második gyerkőcnél ugyanez volt, de GYED alatt érkeztem. Mellette heti 1 nap tanítottam. Hát napi 6-8 órát úgy leadni, hogy élni is nehéz, nem éppen kellemes, de ott pl. sokat segített, hogy azt lehet ülve, nem tudok figyelni arra, hogy rosszul vagyok, illetve egyszer talán online tartottam meg a napi óráimat. Szóval elég rugalmas a helyzetem ahhoz, hogy túléljem. Ha mondjuk 12 órában kellett volna fizikai munkát végeznem, azt tuti nem bírtam volna.

A bevált dolgom az, hogy nem hagyom kiürülni a gyomrom. Ez azt jelentette, hogy 1,5-2 óránként ettem mindig egy pár falatot. Sosem sokat, mert attól ia rosszul voltam.

ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!