Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan és Progesterone...

Utrogestan és Progesterone Exeltis egyszerre nem sok?

Figyelt kérdés

4+4 hetes terhes vagyok, a ciklusom 21. napján 28 nmol/l lett a progeszteronom. Ma az orvosom felírt Utrogestan hüvelykúpot este 2 db-ot, reggel pedig Progesterone Exeltist szintén 2 db-ot. Nem lesz sok ez így egyszerre? Szedte valaki a kettőt együtt? Írjatok tapasztalatokat kérlek. Okozott-e mellékhatást esetleg?

Köszönöm szépen!



ápr. 4. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteront nem lehet túladagolni. Én utrogestant szedtem és prolutex injekciót szúrtam (ennél már csak az izomba adható progeszteron az erősebb). Nem volt sok. Szerintem ez segített hogy ma már 4 éves a lányom.
ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írtam már a másik kérdésedre. Örülök, hogy kaptál végül. Lehet, hogy lesz mellékhatása, de túladagolni nem lehet. A mellékhatást meg csak ki kell bírni a babáért. Megéri 😁
ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lombiknál alapból írnak szájon át, kúpban és szuriban is, és csak egyszer van vérvétel, utána nem is ellenőrzik, hogy mennyire ugrik meg.

Ráadásul sokszor koraterhességben barnázás/vérzés esetén is vérvétel nélkül kiírják, holott lehet más a probléma és nem is alacsony (pl. nekem se nézték az értékemet, anélkül kezdtem el használni, de szerencsére velem maradt a baba egy missed ab és egy kémiai után, szóval nem zavart volna az sem, ha így túl sok volt 🙂).

ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Este feltettem 2 db utrogestan kúpot, illetve az első szuri clexane-t beadtam és reggel konkrétan barnàt pisiltem. Szörnyen megijedtem. Mitől lehet ez?
ápr. 5. 07:22
 5/8 anonim ***** válasza:

#4! Sajnos, nekem az volt a vetélés.☹️De én akkor már napok óta barnáztam.

Minél hamarabb meg kéne tudni, mi a helyzet, de ugye uh.-n még nem nagyon látszik semmi. Én talán vérből nézetnék hcg-t még ma.

A progi alapból nem árt, de ha nincs terhesség, akkor csak fölöslegesen késlelteted a ciklust és anyagilag se olcsó. Tudom, hogy nem az számít, de HA nincs terhesség.

#2

ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van terhesség, tegnap UH szerint 4+4, petezsák látható még csak.

Volt koràbban vetélésem sajnos tudom milyen. Ez most teljesen más, nem a folyás barna/véres, az sima átlátszó. A reggeli első pisim volt nagyon sötét, de azóta az is normál színű. Panaszom nincs. Csak nem tudom hova tenni. Írtam a dokimnak, még nem válaszolt..

ápr. 5. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, az ilyenkor semmit nem jelent, hogy tegnap volt.

De bocsi, akkor félre értettem. Azt hittem, pisilés közben véreztél erősen. Nekem úgy volt.

A pisi nem számít. A hormonok miatt lehet mindenféle színű, de majd a doki megmondja.

#5

ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
ápr. 5. 09:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!