Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombára kaptam micovag hüvelyk...

Gombára kaptam micovag hüvelykúpot. Fájhat tőle a hasam?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt voltam orvosnál, babával minden rendben, szépen növöget, méhszáj teljesen zárt, méhnyqk hossza is teljesen tökéletes, magzatmozgás észlelhető, szívhang tökéletes. Viszont gombás fertőzésem lett, amire a micovagot kaptam. Tegnapelőtt este fel is tettem az elsőt, már tegnap reggeltől fájdogált a hasam, estére jobb lett, enyhült. Tegnap este fektettem a másodikat, ma megint fájdogál a hasam. Ez a micovagtól lehet? Vagy front jön? Van egy enyhe székrekedésem is, ami nem vészes mert erőlködnöm nem kell, de nem is olyan gyors a.dolog mint eddig. 🫣 kellene aggódnom?

ápr. 13. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem lehet tőle, hogy is okozna ilyet?! Amúgy meg ott a betegtájékoztató, éri elolvasni a mellékhatások részt, nem muszáj egyből Gyakorira rohanni.
ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A mocovagtól nem, de a gombától lehetséges, főleg ha keverve van valami bacival!

Nem is értem, miért ilyen recept nélküli semmiséget ajánlott a doki, ha már ott voltál nála.

ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolom nem akart egyből gyógyszerrel tömni. 😬 nincs panaszom, ilyenek hogy viszketés, vagy kellemetlen szag, inkább csak a folyásom lett sokkal több, és megváltozott a színe is.
ápr. 13. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Helyileg (hüvelyben) ható gyógyszerek szerintem nem a gyógyszer tömés kategória, de te tudod. Főleg, ha hasi panaszaid is vannak, amik nekem pl akkor voltak amikor bakteriális vaginózisom volt (semmi egyéb más tünet nem volt mellé csak a fájdalom).
ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4# De ne legyél már okosabb, mint a kérdező orvosa, aki ismeri-vizsgálta. Komolyan mennyi önjelölt nőgyógyász van itt…. Ne haragudj, de legalább az íróasztal mögül vagy okosabb, mint egy orvos?


Felborult pH-tól, gombától lehet hasi diszkomfort, de inkább beszélj orvossal, ha görcsölsz kérdező. Nekem kellett gombára Micovag, bár tény nagyon minimális gondom volt. A dokim minden kismamának mikroszkóp alatt néz kenetet, hogy van e gond. Szépen helyrehozta, de nekem tünetem se volt. Viszont nem volt görcsöm tőle.

ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges akkor inkább a frontot érzem, vagy a növekedést 😁

Nem állandó fájdalom, és nem mensi szerű, hanem inkább erős nyomó fájdalom, ami pár másodpercig tart, majd órákig semmi. Abban sem vagyok biztos hogy a méhem fáj, mivel már azt sem tudom hol a méhem (19dik hétben járok)😅. Arra is gondoltam hogy mivel van egy enyhe székrekedésem a beleim fájdogálnak. 🥲

ápr. 13. 14:38
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Felborult pH-tól, gombától lehet hasi diszkomfort


Meg bacitól is, ami terhesen elég veszélyes. Nem vagyok okosabb mint egy orvos, de terhesen addig mennék, amíg nem szünteti meg normálisan a panaszom, amire a Micovag vélhetőleg kevés.

ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7# Igen, de honnan a viharból tudod innen, hogy nem e mikroszkóp alatt vagy laborba vizsgálták a kenetet és ott derült ki?Nekem pl többször lett véve és ott derült ki, nem hasraütve. A kérdező nem írta és mivel volt dokinál, aki megvizsgálta így gondolom nem látsz bele innen laikusként a hüvelyébe.:D Igen lehet bacitól is. De most volt orvosnál!
ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem javul jelezd dokinak.
ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meglett nézve mikroszkóppal. ;) előtte pedig pár hete voltam tenyésztésen, ott még semmi nem volt.
ápr. 13. 15:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!