Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4. Gyerekemmel vagyok állapoto...

4. Gyerekemmel vagyok állapotos,és azt érzem hogy egyszerűen őt nem fogom tudni megszülni.nagyon félek ettől.nem tudom miért van ez a félelmem ,valaki ék hasonló érzései?

Figyelt kérdés
Mind 3 gyerekkel a szülés nagyon nehéz volt .hosszú tágulási szakasz után sem tágultam eléggé ki, és mindig az orvos segítségével nagy nehezen belső méh száj szakadással lettek meg . Úgy érzem nincs erőm mégegyszer ezt végig csinálni. Fogamzásgátló mellett lettem terhes . Úgy félek .
ápr. 14. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne félj. Nem lesz baj. Ennyi nehézségek után természetes hogy tartasz ettől.
ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért tartasz tőle mert mind a 3 alkalommal ilyen nehéz volt.

Ezt már az első után fel kellett volna dolgoznod, de még most se vagy teljesen kifutva az időből. Dolgozd fel és készülj fel a szülésre. Nekem borzalmas volt, nem készültem fel rá én ha valamit másképp csinálnék az a felkészülés lenne. Légzés technika nagyon fontos. Nekem hiába próbálta a szülésznő diktálni egyszerűen nem ment, na már most ha én azt megtanulom előtte ezzel nem lett volna probléma. Akkor a pózokat, víz ivást, energia bevitel mind nagyon fontos. Intim torna is akár segíthet már most is.

ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
A negyedik már kipottyan
ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Beszélj az orvosoddal a programcsászár lehetőségeiről, a korábbi komplikációk után ajánlja, nem ajánlja, mi a véleménye.
ápr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
De ember, 3-szor szültél, tudtad milyen, bevállaltad, akkor miért pont most parázol?
ápr. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Egyet értek az utolsóval. Úgy csinálsz, mintha első szülés lenne.
ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem aza bajom hogy nem tudom mi vár rám. Hanem az hogy úgy érzem nem tudom már végig csinálni újra. Nem is tudom miért van így. Nem vállaltam be. 1 éve szedek fogamzásgátlót lindinett 20 at ,nem értem hogy fogant meg .sokszor olvastam hogy van ilyen,de most a bőrömön tapasztaltam. Elvetetés eszembe sem jut. Köszönöm a válaszokat. Biztatást.
ápr. 15. 08:12
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
4# azért ne ajanlgassuk úgy a császárt, mint a cukrot a vásárban. Akinek volt már, tudja, milyen Sz*R, nekem pl vszeg azért nem lesz második, mert az első csaszaros volt.....
ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

8, Én legalább konkrét tanácsot adtam, és te?

Nem úgy ajánlgatom, mint a cukrot a vásárban. Azt mondtam, beszélgessen az orvosával a lehetőségekről. Simán lehet az, hogy az orvos meg tudja nyugtatni, a kórelőzményt ismerve konkrét érvekkel, hogy miért nem kell a komplikációk miatt aggódnia. Itt puffogtatni, hogy szültélhármatnerinyálj, az nem segítség.

Természetesen simán lehet az is, hogy a korábbi problémák, sérülések után nem javasolja az orvos a természetes szülést, ez esetben pedig szintén jó, ha beszélnek róla, és van ideje döntést hozni. (És akkor abba még bele sem mentem, hogy az a lelki görcs, amiről a kérdés árulkodik, simán predenisztálhatja, hogy valóban nem tudja végigcsinálni a szülést, a fizikai előzményektől függetlenül, ehhez pedig megint csak az kell, hogy az őt kísérő szakember időben értesüljön a problémáról, és találjanak rá megoldást, mire eljön a szülés időpontja.)

ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

8#

Mindkét gyerekem császárral született. Engem például nem traumatizált. Másnap már simán mozogtam.

ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!