Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol találok olyan kalkulátort,...

Hol találok olyan kalkulátort, ami kiszámolja, hogy valójában hányadik hétben járok?

Figyelt kérdés

A 12.heti és a 25.heti 4D-n is azt mondták, hogy egy héttel előrébb járok.Tegnap voltam a 30.heti UH-n (30+5 hetesen)és ilyen adatokat kaptam:

BPD 81 mm, THQ 83 mm, Femur 57 mm.Mi az a Femur egyáltalán?Erről sehol semmit nem találtam!

Szerintetek hol járhatok most?December 27-re vagyok kiírva :)


2010. okt. 27. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel ilyenkor a babák nem egyformán fejlődnek, mint a 12. hétig, így a babád méretéből nehéz megmondani, hogy pontosan hanyadik hétben jársz. Ilyenkor a genetikai tényezők nagyon befolyásolják a pici növekedését. Emiatt van az, hogy az újszülöttek normális súlya 3000 és 4000 g közé esik. Különben a femur a combcsont, annak a hosszát mérik uh-val. :)) Az 1 hét eltérés miatt meg ne aggódj, nem számít :) Hiszen nem biztos, hogy pontosan a 15. napon termékenyültél meg, stb...
2010. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Femur: combcsont méret.

Szerintem, ne aggódj azon, hol jársz most.

Én pl. a fogantatás időpontját tudtam, a mensesem akkoriban 55 napos volt(!). Minden UH-n a magzat kora 1 héttel idősebb volt. Ezek után 1 héttel túlhordtam a kiírt után.

Szóval ne görcsölj ezen - szerintem.

2010. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A számokhoz nem értek, csak annyit mondhatok, hogy valószínűleg nem is annyira fontos, mert a babád tudni fogja, mikor kell megérkezzen. :o)


Nekem második gyermekemnél 2 heten "vitatkoztunk" az orvossal, én tudtam a fogantatás idejét, és azt, hogy az ovulációm későbbre tolódott, de ő a szokásos módon, az előző menstruáció első napjától számolta.


A vicces az volt, hogy az én zárójelentésemen az állt, hogy 38-on szültem, a baba záróján az, hogy a 39-en született, a kórház csecsemős meg azt mondta, hogy egészséges 40 hetes babának felel meg. :-D


Csak azért írtam, hogy ha nem tudnál a végére járni, ne keseredj el... :o)

2010. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!